Радбез ООН вимагає від Ізраїлю припинити будівництво поселень в Палестині

Резолюція вимагає зупинити будівництво також у Східному Єрусалимі

Зведення поселень Ізраїлем за "зеленою межею". Фото з архіву Reuters

Рада Безпеки ООН прийняла резолюцію, в якій вимагає від Ізраїлю припинити будівництво поселень на окупованій палестинській території. Про це повідомляє Reuters.

США утрималися від голосування. Резолюція була прийнята з 14 голосами.

Голосування Ради Безпеки ООН за даним проектом резолюції спочатку було призначено на 22 грудня. Однак у четвер вранці делегація Єгипту, яка напередодні внесла документ у РБ, відклала голосування.

У нинішньої резолюції йдеться про те, що створення Ізраїлем поселень на окупованій палестинській території "не має юридичної сили і є кричущим порушенням міжнародного права". Її автори заявляють, що "поселенська діяльність" є одним з головних перешкод на шляху до врегулювання конфлікту на основі принципу співіснування двох держав.

Члени Ради заявили, що не будуть визнавати ніяких змін кордонів, що існували на момент 4 червня 1967 року, включаючи Східний Єрусалим. Виняток може бути зроблено лише в разі домовленості сторін на цей рахунок.

Рада вимагає, щоб Ізраїль негайно повністю припинив поселенську діяльність і виконував свої юридичні зобов'язання в цьому відношенні. (Порада, - ред.) закликає негайно зробити позитивні кроки для того, щоб звернути назад негативні тенденції на місцях, що ставлять під загрозу можливість врегулювання у відповідності з принципом співіснування двох держав".

Члени Ради також зажадали зробити все можливе для запобігання будь-яких провокацій і актів насильства щодо цивільних осіб, включаючи акти терору.

До всіх держав звернений заклик проводити розходження між територією Держави Ізраїль і територіями, окупованими з 1967 року.

Члени Ради Безпеки уповноважити Генерального секретаря ООН кожні три місяці доповідати про здійснення прийнятої резолюції.

Новини за темою: Рада ратифікувала угоду про тимчасове працевлаштування українців в Ізраїлі

Проект резолюції вимагає від Ізраїлю "негайно і повністю припинити всю поселенську діяльність на окупованих палестинських територіях, включаючи Східний Єрусалим".

Україна проголосувала за резолюцію Радбезу ООН UKR Mission to UN Twitter

Під час голосування за резолюцію Ради безпеки ООН Україна проголосувала "за". Про це в Twitter повідомила українська місія в ООН.

"Україна проголосувала за резолюцію РБ ООН, яка засуджує поселенську діяльність Ізраїлю на палестинських територіях", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 19 грудня Ізраїль підтримав резолюцію Генеральної Асамблеї, відповідно до якої Росія визнається державою агресором, а Крим - тимчасово окупованою територією.

Новини за темою: РБ ООН одноголосно прийняла резолюцію щодо розміщення спостерігачів в Алеппо

Нагадаємо, Ізраїль вважає весь Єрусалим своєю столицею. У той же час палестинці розглядають Східний Єрусалим як столицю майбутньої палестинської держави.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів