Путін у 2008 році назвав Україну "помилкою історії", – Лінкявічюс

Він закликав НАТО не співпрацювати з Україною

З відкритих джерел

Президент Росії Володимир Путін на засіданні Ради НАТО - Росія у 2008 році намагався відмовити альянс від співпраці з Україною. Про це розповів міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс на конференції в МЗС України, повідомляє "Українська правда".

"Президент Путін, як зазвичай, намагався повчати союзників НАТО: "З ким ви співпрацюєте? З Україною? Це – не країна, це якесь штучне утворення, помилка в історії", - процитував литовський міністр слова російського президента.

Новини за темою: Путін: Росія буде робити заборонені ракети, якщо США вийдуть з ДРСМД

За словами Лінкявічюса, представники країн НАТО дивилися на Путіна здивовано.

"Вони не могли повірити в ці слова, вони думали, що, може, щось не так зрозуміли", - додав він.

Нагадаємо, на саміті в Бухаресті, який відбувся 2-4 квітня 2008 року, країни - члени альянсу офіційно підтвердили, що Україна стане членом блоку в майбутньому.

На порядку денному тоді стояли питання визнання Косова, військові дії в Афганістані, розширення Альянсу шляхом приєднання до нього Хорватії, Албанії та Македонії, а також приєднання до Плану дій щодо членства в НАТО України та Грузії. У пресі це зібрання охрестили "самітом великих надій" і "великих скандалів".

Новини за темою: "Не просто так ухиляюся": Путін пояснив, чому не розмовляє з Порошенком

За інформацією російської газети "Коммерсант", на цьому саміті президент Росії Володимир Путін висловив думку Джорджу Бушу, що "Україна — це навіть не держава!", і натякнув, що у випадку вступу України до НАТО Росія може розпочати відторгнення Криму та Східної України.

Шість років по тому розпочалася російська збройна агресія проти України.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів