Путін, оспівування російської культури і жарти про Верховну Раду: За які дописи Facebook заблокував російську "фабрику тролів"

Понад 270 сторінок і профілів російського «Агентства інтернет-досліджень», більш відомого як «фабрика інтернет-тролів», було заблоковано в соцмережі Facebook. Чому? Пояснюємо

Фото з відкритих джерел

Гучні політичні скандали, в яких останнім часом фігурує Facebook, схоже, зіграли свою роль – соціальна мережа змінюється, і ці зміни не обмежуються лише заявами та анонсами її керівництва про посилення захисту персональних даних та боротьбу з фейками і маніпуляціями в мережі.

Напередодні компанія виявила і заблокувала ще 273 сторінки і профілі російського «Агентства інтернет-досліджень», більш відомого як «фабрика інтернет-тролів».

Новини за темою: Втручання у вибори по всьому світу: Все, що відомо про скандал із Facebook і Cambridge Analytica

Всі вони, як встановила служба безпеки Facebook, використовувалися не на основі контенту, а для політичного впливу на російськомовних користувачів з Росії, України, Азербайджану та Узбекистану.

Глава Facebook Марк Цукерберг переконаний, що ухвалене рішення стане кроком до повного видалення з мережі організації, яка «неодноразово, діючи шляхом обману, намагалася маніпулювати людьми в США, Європі та Росії» і таким чином втручалася у перебіг зарубіжних виборів.

Що саме видалили?

Як уточнюється на сайті компанії, зокрема було заблоковано 75 Facebook і 65 Instagram акаунтів, а також 138 сторінок.

Причому деякі з них належали російським ЗМІ («Федеральне агентство новин», «Невські новини», «Журналістська правда», «Економіка сьогодні», «Політика сьогодні», тощо), проте, як встановила служба безпеки Facebook, також контролювалися АІД.

Новини за темою: Екс-співробітниця "фабрики тролів" розповіла про інвестора і "вкидання" щодо США і України

Контент, який вони поширювали, не відповідав заявленому, був переважно російською мовою (95%) та орієнтований як на людей, що живуть у Росії, так і на російськомовне населення в інших країнах світу, зокрема сусідніх - Азербайджану, Узбекистану та України.

Сфера впливу російської "фабрики тролів" сайт Facebook

Зокрема через фейкові сторінки «фабрика тролів» вкидала в соцмережу дописи, які порушували внутрішні і міжнародні політичні питання та пропагували російську культуру і туризм.

Для прикладу, на сайті компанії наводяться деякі зразки рекламних повідомлень, які поширювали співробітники АІД за гроші.

Тут і ілюстрації чудового відпочинку жителів Сургута у -37 градусів. Судячи з допису зі сторінки «Відкрита Росія», вони бігають голяка по снігу, засмагають на сонечку, попиваючи сік.

Також читаємо оди російському борщу, освіті, військовим.

До того ж є пряма політична агітація за Путіна і, звичайно ж, жарти про український парламент і президента.

Всього АІД, за підрахунками Facebook, витратила на них 167 тис. дол. (починаючи з 1 січня 2015 року).

Найбільше підписників у заблокованих сторінок було в Росії (488 тис.), а ось далі в рейтингу Україна (170 тис.), Бразилія (42 тис.), Грузія (40 тис.) і Киргизстан (35 тис.).

Сфера впливу російської "фабрики тролів" сайт Facebook

Загалом же на них були підписані більше мільйона осіб у Facebook і близько 500 тисяч в Instagram.

У Facebook обіцяють, що скоро буде запущено інструмент, який дозволить користувачам самостійно перевіряти, чи підписані вони на фейкові сторінки російської «фабрики тролів».

"Ми знаємо, що «Агентство інтернет-досліджень» та інші - погані актори, які намагаються обдурити Facebook, завжди змінюють свою тактику, щоб сховатися від нашої команди з безпеки. Але ми будемо продовжувати боротьбу і залучимо набагато більше людей і технологій для підвищення безпеки на Facebook", - резюмується в повідомленні компанії.

Що таке «фабрика тролів»?

Про російське "Агентство інтернет-досліджень" заговорили голосно на початку 2015 року. Тоді низка місцевих ЗМІ опублікували журналістські розслідування про ТОВ "Інтернет-дослідження".

У них йшлося, що компанія наймає людей, щоб ті з фейкових акаунтів коментували дописи в соцмережах і на сайтах в інтернеті. Головний акцент у їхніх коментарях - захист і просування інтересів Кремля у внутрішній і зовнішній політиці (наприклад, збройний конфлікт на сході України, громадянська війна в Сирії).

"фабрики тролів" Открытый источник

З огляду на те, що часто при цьому використовується тролінг, співробітників агентства називають (зокрема в різних газетах) «тролі з Ольгіного», «ольгінські тролі» чи «кремлеботи», а саме агентство — «фабрикою тролів».

Зауважимо, назва «ольгінські тролі» походить від назви історичного району Санкт-Петербурга Ольгіно, в якому раніше розташовувався офіс «Агентства інтернет-досліджень».

Організацію пов'язують зі структурами російського бізнесмена Євгена Пригожина, відомого як «кухар Путіна».

Підозріла діяльність платформи в Facebook була виявлена ще в 2016 році. Тоді «фабрика тролів» спробувала вплинути через соцмережу на президентські вибори у США.

Новини за темою: Реформа рекламної політики: Як скандал із Росією та виборами в США змінить Facebook

Як зазначив глава Facebook Марк Цукерберг, у 2016 році була видалена перша порція фейкових сторінок платформи, про інцидент повідомили американську владу, а сама компанія почала вивчати діяльність «фабрики тролів», щоб подібне не повторилося не тільки в США, але і в інших країнах.

У лютому поточного року США офіційно звинуватили "Агентство інтернет-досліджень" у втручанні в американські президентські вибори 2016 року, а в березні санкційний список було поповнено іменами 13 росіян, пов'язаних з «фабрикою тролів». Вони, відповідно до обвинувального акта, ще з 2014 року поширювали інформацію, яка представляла в негативному світлі кандидата в президенти від Демократичної партії Гілларі Клінтон.

Новини за темою: У РФ почали перевірку пітерської "фабрики тролів"

Росія всі звинувачення про втручання у вибори категорично заперечує.

Джерело: 112.ua

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів