Прокуратура Криму склала повідомлення про підозру Поклонській у військових злочинах проти України

Підозра Поклонській складена через її сприяння забороні Меджлісу, обвинувальні висновки проти Чийгоза та переслідування Сенцова

Reuters

Прокуратура Криму склала повідомлення про підозру депутату Державної Думи Росії, колишньому "прокурору Криму" Наталії Поклонській в скоєнні військових злочинів проти України. Про це під час брифінгу, присвяченому презентації Стратегії розвитку прокуратури Автономної Республіки Крим на 2019-2022 роки, який транслював телеканал "112 Україна", розповів генеральний прокурор Юрій Луценко.

"Уже підписана сьогодні і набула статусу Наталія Поклонська, щодо якої зранку складено і підписано повідомлення про підозру за те, що перебуваючи на посаді так званого "прокурора Республіки Крим", вона вчинила порушення законів та звичаїв війни, що передбачені міжнародними договорами… Ідеться не лише про статтю "Державна зрада", яка була оголошена раніше, а й про статтю 438, ч. 1 "За порушення законів та звичаїв війни", за воєнні злочини", - відзначив Луценко.

За його словами, підозра Поклонській складена через її сприяння забороні діяльності Меджлісу, а також через обвинувальні висновки проти заступника голови Меджлісу Ахтема Чийгоза та переслідування українського політв'язня Олега Сенцова.

"Підозра складена через особисту участь Поклонської у забороні діяльності Меджлісу кримсько-татарського народу, який вона представляла в суді; за затвердження, відповідно до КПК РФ, обвинувального висновку у кримінальній справі відносно заступника голови Меджлісу Ахтема Чийгоза та ще п'ятьох кримських татар - нібито за організацію масових заворушень, а насправді за конституційне право, дароване українським законом на мирні протести. Ще один епізод, щодо участі Поклонської у переслідуванні українського героя Олега Сенцова, зараз остаточно допрацьовується і ближчим часом буде пред'явлено громадянці Поклонській", - наголосив Луценко.

Нагадаємо, прокуратура Криму передала до суду 100 кримінальних справ з обвинувальними актами щодо злочинів проти національної безпеки.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів