Профільний комітет Європарламенту підтримав виділення Україні мільйярдної допомоги

Позиція комітету з міжнародної торгівлі є вирішальною в цьому питанні

Фото з відкритих джерел

Профільний комітет Європарламенту - комітет з міжнародної торгівлі - дав свою згоду на четверту програму макрофінансової допомоги Україні в розмірі 1 млрд євро. На його засіданні сьогодні 28 депутатів проголосували за, п'ятеро - проти, передає DW.

Напередодні комітет Європарламенту із закордонних справ, який є дорадчим у цьому питанні, підтримав цю пропозицію, хоч і з поправками, 58 голосами "за", троє парламентарів проголосувало проти. Позиція саме комітету з міжнародної торгівлі є вирішальною в цьому питанні, а він внесення поправок не підтримав. Це має пришвидшити ухвалення програми.

Новини за темою: Єврокомісія підтримала виділення Україні макрофінансової допомоги в 1 млрд євро

Після цього голосування пропозицію мають намір винести на затвердження Європарламентом на пленарному засіданні у червні, щоб можна було остаточно ухвалити програму допомоги Україні ще влітку. Тоді першу позику буде виплачено вже восени цього року.

Зазначимо, що нова програма передбачає виплату Україні двох траншів - кожен у розмірі 500 млн євро. У пропозиції Єврокомісії зазначається, що метою макрофінансової допомоги "є допомогти Україні покрити частину її додаткових зовнішніх фінансових потреб у 2018-2019 рр.", підтримати платіжний баланс країни, а також "надати стимули для активізації зусиль України у реформуванні".

Новини за темою: Надання Україні фінансування за програмою макрофінансової допомоги залежить від співпраці країни з МВФ, - представник ЄК

Нагадаємо, третю програму макрофінансової допомоги Україні було завершено в січні без виплати останнього траншу в 600 млн євро, оскільки Київ не виконав усіх погоджених умов.

Як повідомлялося, в березні Єврокомісія офіційно запустила процедуру виділення Україні 1 млрд євро фіндопомоги. 

Новини за темою: Україна подала заявку на отримання нової макрофінансової допомоги від ЄС

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів