banner banner banner banner

Повернення до життя: Як різні країни світу виходять із жорсткого карантину

В тому числі детально розповідаємо, як це буде відбуватися в Україні

Reuters

Світ продовжує послаблювати заборони, які було введено для боротьби з поширенням коронавірусу Covid-19. Наприклад, у Парижі вже відкрили ярмарки. В Швейцарії відновлюють роботу шкіл, роздрібних магазинів і спортзалів, а в Німеччині готуються до відновлення футбольного чемпіонату. Тепер детальніше.

США 

План по виходу країни з карантину американський лідер Дональд Трамп представив ще 17 квітня.

Він складається з трьох етапів, реалізовувати які за власним розсудом повинні губернатори.

Етап перший. Люди, як і раніше, повинні по можливості працювати вдома і не збиратися в групи більше 10 чоловік, якщо зберігати дистанцію неможливо. Не рекомендуються поїздки, не відносяться до роботи і не мають термінового характеру.

57-а вулиця та Карнегі-хол. Нью-Йорк Samsebeskazal

При цьому можуть відкрити кінотеатри, храми і спортивні об'єкти за умови дотримання заходів соціального дистанціювання.

Етап другий. Можна відкрити школи і відновити поїздки та виходи з будинки по другорядним справах.

Етап третій. Дозволяється відвідування лікарень і будинків престарілих. Можна в повною мірою відновити роботу.

Кожен етап повинен тривати близько двох тижнів, щоб захворюваність не почала знову зростати.

У той же час люди, схильні до підвищеного ризику ускладнень від Covid-19, повинні залишатися вдома, обмежуючи контакти з іншими аж до початку третього і останнього етапу.

Влада кількох штатів вже ввели ослаблення карантину. Зокрема, штат Техас 1 травня почав поетапне відкриття підприємств, закритих більше місяця тому. Ресторанам, роздрібних магазинах і торгових центрах дозволили частково відновити роботу. Друга фаза була запланована на 18 травня.

Дональд Трамп зазначав, що "найгірша" фаза пандемії завершиться до кінця літа.

"Але ми будемо продовжувати обмеження, поки не відчуємо, що ми в безпеці", - заявив американський президент.

Дональд Трамп Reuters

Італія

У Італії з 4 травня близько 4 млн людей повернулись до роботи. Працюють заводи і дитячі сади, а ресторани можуть готувати їжу на доставку. 

Городянам вже можна займатися спортом в парках, тоді як масові зібрання поки заборонено.

Також італійцям дозволено пересуватися по регіонах для відвідування родичів.

В той же час зустрічі з рідними можуть відбуватися при дотриманні заходів індивідуального захисту – наявності масок і дотримання дистанції.

Магазини роздрібної торгівлі та музеї відкрились 18 травня, тоді ж були відновлені командні тренування. Також відкрились бари, ресторани та перукарні. 

З відкритих джерел

З 3 червня країна відкриває кордони для туристів з ЄС та Шенгенської зони.

Іспанія

Не так давно в країні в черговий раз продовжили карантин, однак пом'якшили деякі обмеження для дітей (їм з середини березня було взагалі заборонено виходити з дому).

Так, дітям до 14 років дозволили виходити на вулицю з 8 до 10 години дня. Вони можуть гуляти в супроводі старших по одній годині в день.

Їм також дозволено бігати, стрибати і займатися фізичними вправами, але заборонено відвідувати ігрові парки. Дотримання правил соціального дистанціювання також обов'язково.

З 2 травня іспанцям дозволили виходити на вулицю для занять спортом.

Пасео-де-Грасія. Один з головних проспектів Барселони EFE

Очікується, що поступове пом'якшення карантину в Іспанії почнеться ближче до кінця травня. Як передає Telegram-канал "Каталонський карантин", центральні власті сподіваються на повний вихід країни з карантину до кінця червня.

В плані уряду по виходу з карантину закладено чотири стадії (0-1-2-3), перехід від однієї до іншої буде відбуватися в залежності від ряду показників (епідеміологічних показників, прийнятих заходів безпеки у торгівлі, на транспорті та ін). 

Що стосується відпочинку, то місцева преса раніше писала, що країна буде готова прийняти туристів не раніше 2021 року. Однак, наразі відомо, що країна готова наприкінці червня відкрити деякі регіони для туристів з ЄС. В першу чергу, мова йде про Балеарські та Канарські острови.

Франція

Обмежувальні заходи в країні повинні були зняти 15 квітня, однак було прийнято рішення продовжити їх до 11 травня. З цього дня почався вихід з жорсткого карантину.

Еммануель Макрон З відкритих джерел

Були відкриті школи, коледжі та виші. При цьому ресторани, бари і кінотеатри залишаться закритими. Хоча, у подальшому школи у деяких регіонах країни довелось відкрити через новий спалах коронавірусу. 

Очікується, що процес скасування обмежувальних заходів не буде проводиться окремо в кожному регіоні країни.

Німеччина

З 20 квітня в країні почали діяти деякі пом'якшені карантинні заходи.

Зокрема, уряд дозволив відкрити школи для старшокласників (садки ще закриті) і магазини площею 800 кв. м.

Порожня вулиця в Мюнхені DW

У понеділок, 4 травня, у багатьох федеральних землях дозволили відновити роботу перукарям, поновилися заняття для школярів, яким у наступному році доведеться складати випускні іспити, а також в останніх - четверте - класах початкових шкіл, а церкви, мечеті і синагоги знову відкриті для віруючих.

Як повідомляє DW, у багатьох містах також відкрилися музеї, виставки, зоопарки та ботанічні сади. В землі Саксонія-Анхальт тепер можна зустрічі до п'яти осіб при дотриманні мінімальної дистанції 1,5 метра, що дозволяє відновити, зокрема, заняття спортом у клубах та проведення різноманітних освітніх заходів. У решти 15 землях залишається в силі заборону на зустрічі більше двох осіб.

У ряді земель, зокрема Саксонії-Анхальт, Тюрінгії та Рейнланд-Пфальці, дозволили відкрити всі магазини і торгові центри незалежно від величини торгової площі.

6 травня на зустрічі канцлера Німеччини Ангели Меркель з главами регіонів було прийнято рішення відкрити всі магазини в країні, включаючи ті, площа яких складає понад 800 метрів квадратних. При цьому магазини повинні не допускати виникнення черг і приймати гігієнічні заходи.

Крім цього, у країні поновився футбольний чемпіонат. Перші матчі провели 16 травня. 

Deutsche Welle

Також було вирішено відмінити обов'язковий карантин для туристів з країн ЄС. 

Чехія

Влада країни скасували обмеження на вільне пересування, а громадянам дозволили проводити публічні зустрічі в групах по 10 чоловік.

Карантин у Чехії EPA/UPG

Крім цього, з 25 квітня уряд дозволив відкривати магазини площею до 2500 квадратних метрів, а також фітнес-центри, бібліотеки, проводити невеликі церковні служби та виставки в зоопарку.

Торгові центри, великі магазини, перукарні та салони краси, ресторани і кафе з роздатковим вікном планується повернули до роботи з 11 травня.

За словами міністра промисловості Карела Гавличека, до 25 травня в Чехії має відновитися робота більшості підприємств і ресторанів.

А міністр закордонних справ країни Томаш Петржичек заявив, що країна в липні планує відкрити кордони зі Словаччиною, Австрією, Німеччиною і Польщею.

11 травня Чехія дозволить здійснювати міжнародні пасажирські перевезення через кордон автобусами та залізничним транспортом. 

Австрія

В країні не планують продовжувати обов'язковий режим самоізоляції у зв'язку з карантином, який закінчився 30 квітня.

За словами міністра охорони здоров'я Рудольфа Аншобера, людям дозволено залишати свої будинки не тільки в разі екстреної необхідності.

Також в Австрії говорили про дозвіл на проведення заходів за участю не більше 10 осіб, а участь у похороні зможуть прийняти до 30 осіб.

Ці заходи будуть діяти до кінця червня, далі обмеження будуть переглянуті.

З відкритих джерел

Ізраїль

Уряд країни прийняв рішення про ослаблення карантину, яке набуло чинності опівночі 26 квітня.

Тоді в Ізраїлі дозволили продаж їжі в ресторанах винос (take away), без сидіння за столиками, роботу перукарень, салонів краси, косметичних кабінетів, включаючи лазерну епіляцію, і магазинів (крім критих торгових центрів).

При цьому деякі правила продовжують діяти, а контроль над їх виконанням посилено.

Зокрема, маски повинні носити в громадських місцях все, починаючи з 7 років. Виняток становитимуть ті, хто має медичні протипоказання, підтверджені довідкою, чи займається спортом. Штраф буде призначатися вже за перше порушення цього правила.

Також посилено контроль за дотриманням бізнесом правил роботи в умовах надзвичайної ситуації. Бізнес, що порушив правила, буде оштрафований на 2000 шек (15,4 тис. грн).

З відкритих джерел

Що стосується відновлення роботи шкіл та дитячих садків, то на першому етапі дитячі садки плануували розділити на дві групи приблизно по 15 дітей в кожній. Кожна група буде відвідувати садок одну частину тижня, а іншу - займатися в рамках дистанційного навчання.

Навчання у класах початкової школи ("алеф" – "гімел") буде проходити за тим же принципом. Учні класів середньої школи ("хативат бейнаим") і десятого класу ("йуд") продовжать дистанційне навчання у його нинішньому форматі.

Учні старших класів ("йуд алеф" і "йуд бет") продовжать підготовку до випускних іспитів одночасно з дистанційним навчанням. Зустрічі з викладачами для підготовки до іспитів будуть проходити групами по 10 чоловік, і перевага буде віддана дітям з особливими потребами, школярам, які отримують допомогу соціальних служб і школярам з сімей нових репатріантів.

У ніч на середу, 20 травня, як пишуть Вести Израиля, вступили в дію чергові послаблення до карантинному режиму. Відновлюють роботу музеї, пляжі, плавальні басейни, дозволено знову молитися в синагогах і мечетях. Крім цього внесені поправки в режим самоізоляції для прибуваючих з-за кордону.

Польща

З 20 квітня в країні почали поступово знімати карантинні обмеження. Урядовий план поступового ослаблення карантину представив прем'єр-міністр Матеуш Моравецький.

Reuters

Перший етап - це відкриття лісів і парків, виключаючи дитячі майданчики. Другий - пом'якшені правила торгівлі. Крім того, в церквах і культових будівлях зможе перебувати один чоловік на 15 квадратних метрах.

Громадяни, як і раніше, зобов'язані носити маски в громадських місцях і дотримувати дистанцію між собою. По можливості кожен повинен працювати віддалено.

Як зазначив міністр охорони здоров'я Лукаш Шумовський, правила носіння масок і соціального дистанціювання можуть застосовуватися навіть протягом року або двох, або до тих пір, поки не буде винайдена вакцина.

Якщо кількість випадків інфікування не буде зменшуватися, то до наступних етапів ослаблення обмежень має пройти деякий час.

4 травня по всій Польщі знову відкрилися торговельні центри та готелі. Проте гостям в готелях тепер не дозволяється користуватися загальними кімнатами, дитячими кімнатами, басейнами, саунами і дискотеками. У разі торгових центрів продовжує діяти вимога дотримання соціальної дистанції і носіння захисної маски в громадських місцях.

Також відновили роботу музеї, арт-галереї, бібліотеки, архіви та книжкові магазини. Однак рішення за них приймають місцеві санітарні органи.

У той же час школи, університети і дитячі садки в країні будуть закриті до 24 травня. Випускні іспити в школах і коледжах, які зазвичай починаються в травні, перенесли на червень.

Польща також розглядає можливість зняти обмеження на перетин кордону у середині червня.

Саудівська Аравія

Влада країни послабила обмежувальні заходи. зокрема, король Сальман бен Абдель Азіз Аль Сауд розпорядився скоротити тривалість комендантської години у всіх регіонах з 17:00 до 09:00 за місцевим часом, передає DW. Такий режим діяв по 13 травня.

Al Jazeera

Однак послаблення не поширюється на центр мусульманського паломництва – Мекку, де залишається в силі 24-годинний комендантську годину.

Крім того, торгові центри, а також підприємства роздрібної та оптової торгівлі з сьогоднішнього дня можуть знову відчинити свої двері для покупців.

Дозвіл буде діяти поки два тижні. Заводи і будівельні компанії також зможуть відновити роботу. При цьому кафе, ресторани, спортивні клуби, кінотеатри та перукарські залишаться закритими.

Австралія

В самому густонаселеному штаті країни – Новому Південному Уельсі влади вирішили послабити карантин, дозволивши людям ходити в гості і на пляжі.

Reuters

З 1 травня жителям цього штату (до двох осіб дорослих) дозволено відвідувати іншої людини в його будинку з метою догляду. Діти можуть супроводжувати дорослих при цьому. Люди, які почуваються погано, повинні залишатися вдома.

Для місцевих вже відкрили пляж Бонді і два сусідніх пляжу в Сіднеї. Місяць тому вхід в ці місця був заборонений з-за великих скупчень людей, які робили неможливим соціальне дистанціювання.

Уряд також дозволив заняття тенісом, але тренуватися можна тільки по одному, спорядження повинно бути індивідуальним, а про традиційне рукостискання після гри також варто забути.

Через пандемію коронавіруса Австралія закрила свої зовнішні та внутрішні кордони, зупинила роботу підприємств і запровадила суворі правила соціального дистанціювання.

Сербія

З 4 травня в країні відновилася робота громадського транспорту. А з 7 травня в Сербії скасували режим надзвичайного стану, що дозволило відновити роботу торговельних центрів, кафе і ресторанів з урахуванням дотримання правил соціального дистанціювання.

Президент Сербії Александар Вучич заявив, що рівень заражуваності коронавірусом в країні впав і складає менш 5% вже сім днів поспіль.

6 травня парламент Сербії скасував надзвичайний стан, яке було введено в березні у зв'язку з епідемією коронавіруса. Крім того, скасували комендантську годину і залучення армії для цивільних цілей. Також були скасовані одинадцять постанов, які діяли під час надзвичайного стану. Вони стосувалися організації роботи, податкових заходів, способу запозичення та участі в кримінальному процесі.

Літнім людям також дозволили виходити на вулицю, а міський транспорт в Белграді відновив свою роботу. З 11 травня діти почали відвідувати дитячі садки.

З відкритих джерел

Єгипет і Туреччина

Уряд Єгипту дозволив відкрити готелі для внутрішніх туристів, але можна розміщувати лише чверть відпочиваючих від максимальної кількості, а з червня літа цю цифру збільшать у два рази.

Зараз готелі повинні встановити дезінфектори і частіше прибирати, а їжу подавати тільки в ресторанах. На території працюватиме лікар, гостям щодня вимірювати температуру, а працівники зобов'язані проходити експрес-тест на наявність коронавіруса. Масові заходи на курортах поки заборонені.

Схожі правила вводять і на курортах Туреччини. Іноземців тут готові приймати не раніше серпня. Найвідчутніші зміни - скасування системи "все включено", яка приваблює туристів. Шведський стіл замінить комплексне харчування, люди зможуть вибирати страви з готового меню. Готелі змусять брати не більше 50% гостей своїх можливостей. Відстань між столиками в ресторанах готелів повинно бути не менше двох метрів.

Заради дистанції і зменшать кількість шезлонгів на пляжі. Крім того, в літаках організують спеціальну посадку - займати можна буде тільки крайні сидіння в ряду.

Швейцарія

Швейцарія з 11 травня пішла на чергове ослаблення карантину: дозволено відновити роботу шкіл, ресторанів та інших громадських закладів. Крім шкіл і ресторанів, до нормального режиму роботи повернулися всі магазини роздрібної торгівлі, музеї, бібліотеки, спортзали і турфірми. Відновив роботу громадський транспорт.

Паралельно із заходами економічного характеру, планується пом'якшення прикордонне-міграційного режиму. Воно буде проходити в кілька етапів.

З 7 травня федеральний бюджет надає підтримку не тільки авіакомпаніям, але і компаніям, які займаються обробкою вантажів і харчуванням пасажирів у національних аеропортах. Парламент прийняв відповідну поправку до Федерального Закону "Про цивільної авіації" ("Luftfahrtgesetz"). Разом з тим, зібрання людей чисельністю понад 1 тис людей будуть заборонені до кінця серпня.

Перший етап ослаблення карантину почався в кінці минулого місяця. Зокрема, з 27 квітня дозволили роботитать перукарень, косметичних та масажних салонах, клінікам і приватним медкабинетам. Відкрилися садово-господарські ринки і квіткові магазини. Похорон можна проводити в широкому колі присутніх.

З відкритих джерел

Україна

20 травня Кабінет міністрів України продовж карантин в країні до 22 червня. Починаючи ще з 11 травня почали діяти деякі послаблення, зокрема були відкриті або дозволили:

  • парки, сквери, зони відпочинку;
  • салони краси, перукарні;
  • оптова та роздрібна торгівля непродовольчими товарами, крім зон розваг та харчування, дитячих зон в ТРЦ;
  • закладу громадського харчування на винос;
  • літні майданчики кафе і ресторанів під відкритим небом в установах, зареєстрованих як оператори потужності;
  • музеї, бібліотеки;
  • тренування в командних та індивідуальних видах спорту для професійних спортсменів;
  • сервіс побутової техніки;
  • стоматологи, аудитори, адвокати, нотаріуси і т. д.

З 22 травня розпочнеться другий етап виходу з карантину. Ось тут детальніше про те, чого варто очікувати

Кабмин

тут детальний план зняття обмежень в Україні⬇ (він був озвучений раніше). 

Шмигаль Telegram

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль раніше зазначав, що "кожен етап має чіткі індикатори і залежить від динаміки розповсюдження захворювання. Урядова дорожня карта виходу з карантину дасть можливість зберегти життя українців і водночас поступово відновити економічну стабільність".

 

Джерело: 112.ua

відео по темі

Loading...


Новини за темою

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>