Посли G7. Архівне фото
З відкритих джерел

Транспортна блокада Донбасу, яка розгорнута на лінії розмежування і призвела до зупинки поставок вугілля в Україні загрожує економічній безпеці України і підриває економічне зростання. Про це йдеться в заяві держав "Великої сімки", якою володіє агентство "Уніан".

У заяві йдеться про необхідність організувати безперебійну роботу енергетичних об'єктів, що забезпечують теплом і світлом громадян України, провести модернізацію генеруючих потужностей, а також вжити низку важливих заходів для забезпечення енергопостачання на тривалий період.

Новини за темою: В Україні введено в дію надзвичайний режим в енергетиці

"Україна в минулому році продемонструвала економічне зростання. Транспортна блокада загрожує цьому процесу і підриває енергетичну безпеку для мільйонів людей. Ми закликаємо всі сторони знайти загальні підходи до вирішення проблем, розблокувати залізничні колії й автомагістралі для організації законної торгівлі", - наголошується в заяві.

Нагадаємо, РНБО доручив Кабміну вжити заходів щодо диверсифікації поставок вугілля в Україну і створення резерву енергетичного вугілля.

Як повідомлялося, в посольстві США в Україні висловили стурбованість фактами блокування поставок вугілля з непідконтрольної частини Донецької і Луганської областей та їх потенційним впливом на енергосистему України, вітчизняну економіку і жителів країни.