banner banner banner banner

Порушення регламенту парламентарієм – це особливий цинізм

ВАЛЕРІЙ КАРПУНЦОВ - народний депутат України. Член депутатської фракції партії БПП. Закінчив магістратуру КНУ ім. Т. Шевченка, отримав повну вищу освіту та диплом магістра права з відзнакою. Заслужений юрист України, кандидат юридичних наук. Старший помічник генерального прокурора України з особливих доручень. Колекціонує старовинні печатки установ. Одружений, виховує двох дочок

Порушення регламенту парламентарієм – це особливий цинізм
112.ua

Наталія Влащенко

Журналіст

ВАЛЕРІЙ КАРПУНЦОВ - народний депутат України. Член депутатської фракції партії БПП. Закінчив магістратуру КНУ ім. Т. Шевченка, отримав повну вищу освіту та диплом магістра права з відзнакою. Заслужений юрист України, кандидат юридичних наук. Старший помічник генерального прокурора України з особливих доручень. Колекціонує старовинні печатки установ. Одружений, виховує двох дочок

Влащенко: Сьогодні у нас у гостях представник коаліції, депутат БПП Валерій Карпунцов.

Доброго дня. Як ви ставитеся до того, що партії "Удар" на політичному "Олімпі" фактично більше немає.

Карпунцов: Я сприйняв це як особисту трагедію – кінцевий результат, що стало наслідком. А наслідком стало те, що в партійців не запитували, що робити  - їх поставили перед фактом, їх використали. Я вважаю, що та партія, до якої була величезна довіра, могла змінити хід подій в Україні на краще. Маючи лідера, який мав найвищу довіру на той час, мав можливість відкривати будь-які двері в світі, мав потенціал на розширення цієї політичної сили справжнім партійним будівництвом.

- Як ви вважаєте, хто в цьому винен?

- Винуваті  традиції олігархічної партійної побудови. Партійці дуже сильно довіряли Віталію. Це єдина партія, яку я знаю, що йшла до влади, прийшла і владу не взяла. Сказала: "Ми відмовляємося. Ми в виконавчу владу не йдемо, бо ми йдемо на президента". Хоча на перші позиції "Удар" дійсно не пішов, але всі нижчі  позиції  в міністерствах позаймали люди за квотами "Удару". Але це не були "ударівці". Яким чином вони туди потрапили, хто їх туди делегував – час дає відповіді на ці питання. А в президенти ми теж не пішли.

- У вас не було когнітивного дисонансу, коли ви стали членом БПП? Адже вони фактично поглинули "Удар".

- Я член фракції, але я позапартійний.

- А ви будете вступати допартії?

- Я не вступив у групу "Удар" в парламенті і в партію не збираюся вступати. Я шість років віддав "Нашій Україні" і шість років я віддав "Удару". Я був ідеологічний і там, і там. Я в 2007 році вийшов з НУ, хоча після виборів за квотою в мене було місце заступника міністра юстиції. Я вийшов з партії і пішов практикувати. Потім мене познайомив Андрієвський з Віталієм, і той мене запросив в  "Блок Кличка", який йшов у Київраду. Я очолював юридичний супровід, і з того почалося наше спільне життя. 

- До того як ви прийшли у ВР, ви були помічником у Яреми?

- Так, мене запросив Ярема в прокуратуру, але після того, як я з ним попрацював три місяці, завдяки конфлікту з олігархами, йому, на жаль, прийшлось піти. І в період перебування Шокіна на посаді я також був у штаті прокуратури.

- За що олігархи ображалися на Ярему? Садовник втік, справи щодо Майдану не рухалися.

- Садовнику допомогла втекти міліція. Зараз йде активне розслідування і притягнення до відповідальності. Стосовно майданівських справ – він утворив управління Горбатюка, він був унайбільшому діалозі з адвокатами та активістами "Небесної сотні". Але він почав втручатися в процеси монопольних прибутків – це банківська сфера, він спробував туди зайти.

- Зараз виявилося, що Горбатюк два роки працював щодо Майдану, а у нього нічого немає. Ходять чутки, що членам слідчої групи Горбатюка доплачували, щоб це розслідування йшло повільно. Могла бути така ситуація?

- Можливо. Ми бачимо, що ні активів у нас нема повернутих, ні справ, за великим рахунком. Так що, можливо, там якийсь суб’єктивний інтерес, у вигляді активів персональних, і був присутній.

- А взагалі така практика існує в правоохоронних органах, коли виплачують зарплати люди з боку, під час ведення великих розслідувань і великих процесів?

- Я точно знаю, що у Пшонки доплачували ГПУ, тим, хто був у команді, залученій його сином. Всі старі прокурори жалкували за Паличем. Там відпускні були по 50 тисяч, у середньої ланки.  

- Висока зарплата прокурорів завадить їм брати хабарі?

- Все ж змінюється. В комплексі, можливо, зі зміною ситуації навколо нових органів. Зараз це не масово. Я стою на тому, що біла гідна зарплата є мотиватором працювати чесно.

- У ВР постійно порушується регламент. Як люди, які прийшли після Революції гідності, допускають систематичне порушення регламенту?

- Що я можу зробити? Я можу виступити публічно проти цього. Якщо було порушення, яке дає можливість зробити письмове звернення, яке буде матиме наслідки,  - я також це роблю. Порушення регламенту парламентарем – це особливий цинізм. 

- Як ви вважаєте, чи будуть якісь практичні результати від нових антикорупційних платформ? Чивони будуть тільки конкурувати між собою?

- Конкуренція – це завжди добре. А війни одних проти інших – це погано. Це все залежить від керівника відомства. Всі правоохоронні органи – це вертикально інтегровані структури. І тут вся політика йде від керівництва. Створили військову прокуратуру в Генеральній –  почалася конкуренція всередині. Потім створили антикорупційні органи, і почалася міжвідомча конкуренція. Це непогано, але коли вже йде протистояння, і це йде на розвал  справ – це погано. І ми це, на жаль, спостерігаємо.

- Які ви бачите, конкретно, результати від роботи НАБУ?

- Результатом діяльності правоохоронних органів є кількість доведених справ до суду і вироків. Причому чесних вироків, а не вибитих. В даному випадку я не назву багато справ чи взагалі якихось, які доведені до суду.  

- У нас немає результатів і у справах Майдану.

- Результати є. В нас дуже багато засуджених беркутівців, командирів підрозділів, пособників їхніх. Процеси йдуть. Але судову систему треба було міняти в першу чергу, відразу після революції. Тому що за відсутності правоохоронних органів, нормально   діючих, але за наявності нормального суду, можна добитися справедливості.  А в нас йде реформа, яка призвела до того, що в нас 5-10% розкриття злочинів, і суду нема правосудного. 

- Випрацювализ Каськівим?

- Ні. Я працював в тих структурах, в яких він був ідеологом, але він працював після мене. В 2009 році я прийшов будувати орган центральної влади, який би займався промоцією інвестицій. Потім він два рази переформувався, а після узурпації Януковичем своїх повноважень я написав на Януковича заяву на звільнення, у зв’язку з несумісністю моєї посади з моєю політичною діяльністю. Довго не звільняли, але я звільнився. А  Каськів зараз  в Австрії, в нього там родина.

- У нас ніхто з чиновників не засуджений за корупцію. Ці арешти – джерела збагачення для правоохоронних органів?

- В тому числі. Інституція зінвестицій була досить гарною ідеєю. Каськів був здібний на рахунок того, як придумати якусь схему, яка б сподобалася людям. Моєю мотивацією приходу туди був проект реабілітації на Арабатській стрілці. Я і зараз цим займаюся. Подав три законопроекти. Зараз професор Казявкін, у якого є клініка в Трускавці, робить велику реабілітацію на Арабатській стрілці. Він вклав туди 30 млн своїх грошей. Це – приватний проект, але він значимий для України. Там передбачалося 50 млн гривень на розвиток цієї інфраструктури, але наразі воно до того не дійшло, тому що, коли я закінчував працювати в цій інституції, я її формував. Бюджет був 3,5 млн гривень на утримання цієї установи. А далі, коли прийшов Каськів, з 12-го року, ця установа отримала вже десь 800 млн і 2 млрд державних гарантій. І ці гроші були тупо  вкрадені, в більшості своїй. Я цікавився матеріалами справи – був такий повітряний експрес – швидкий поїзд між Борисполем і Київом. Дорога, яка купувалася державою під суспільні потреби – її купляла підставна фірма за 4 млн, а на наступний же день продавала за 40 державі.

- Чиновники ведуть себе так, тому що немає системи контролю. Зовсім недавні справи Карплюка та Федорука - адже хтось попередив Карплюка, що його будуть забирати. Хто ці люди?

- Це може бути і в самій прокуратурі, і можуть бути люди з оперативної служби, які здійснюють оперативний супровід операції. Може і в суді, бо всі дії сьогодні, процесуальні, йдуть за ухвалами суду. Тобто є маса шпарин, звідки може бути витік інформації.

- А важкознайти цих людей?

- Не тяжко. Повинна бути персональна відповідальність, і тоді буде порядок.

- Хто займається справою Курченка?

- НАБУ займається Куликом, а Кулик займався Курченком. Кулик представляє інтереси держави в цій справі. Весь спір полягає в тому, що йому робили процесуальні дії таким чином, що вони заважали Кулику фахово і якісно робити свої дії у справі Курченка. Вони прийшли до Кулика з обшуком і забули вручити підозру. Він закрився вдома і не виходив, а повинен був йти на суд. Не можна так непрофесійно діяти.

- Ви голосували за закон "Про спецконфіскацію"?

- Цього закону ще не було. Я два рази залучався до опрацювання тексту цього закону, просили фахівці-колеги з АП. Кардинально мінявся текст, о 9 вечора почали, а о6 ранку закінчили, до ВР йти – знову новий текст з’являється. Я тоді сказав, що більше не буду ходити на наради, бо толку нема: "сидиш півночі, а ви все одно підмінюєте". Але той текст, який я бачив на останньому передсесійному тижні, був вже більш-менш адекватний. Моє застереження – щоб цей закон не поширювався на необмежене коло осіб. А поширювався б тільки на кошти злочинної організації Януковича, виключно. Тому що зрозуміло, що відразу ж виникне спокуса для заволодіння майном бізнесменів. 

- Наскільки небезпечно робити закон під одну людину?

- Цей закон про спе конфіскацію – він ще більш-менш. А от закон 37-00 про партійну диктатуру, під конкретних людей, оце я вважаю закон під разову дію. Закон повинен відносини регулювати суспільні. 

- Як же зробити так, щоб закон про спецконфіскацію стосувався тільки Януковича?

- Виписати процедуру, короткочасність дії його в часі і пов’язаність зі слідчими чи процесуальними діями, які вже йдуть. Я бачив щось приблизне в останній редакції. Я боюся, що цей закон буде використаний для того, щоб забрати чуже майно. 

- Ви займались бізнесом?

- Юридичною практикою. В мене було два періоди між службами – після університету, два роки, і всі періоди, де в мене не було держслужби, я займався юридичною практикою.

- У ЗМІ пишуть про те, що ви любитель гламурного життя.

- Це все хвора уява. Це мастила піар-служби Януковича, під одним з юристів, який був колись демократичним, а потім перейшов до Януковича. Готувалася операція, щоб мене посадити до в’язниці. 

- Чи вистачає вам депутатської зарплати?

- Зараз вона більша, ніж була. Але так, щоб повністю – не вистачає. В мене є збереження, в мене гарна, логічна декларація.

- Вашепитання?

- Якщо б у вас були улюблені політики, які б йшли в трьох різних політичних силах, яку б політичну силу ви обрали?

- Я є фанатом професіоналізму, а в кожній фракції є дуже професійні люди. Я розумію, що ця людина реально кориснау справі, хоча можу не схвалювати політику їїфракції.
Дужедякую.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>