Порошенко: Я вентиль крутити не буду, але вимагаю негайно увімкнути опалення в Смілі

Порошенко дав місцевим чиновникам декілька годин, щоб подати в місто тепло

EPA

Президент України Петро Порошенко вимагає протягом найближчих кількох годин увімкнути опалення в Смілі Черкаської області. Про це Порошенко заявив на комісії з питання теплопостачання в Смілі, трансляцію вів "112 Україна".

"Якщо хтось у Смілі або навіть у Києві не може ухвалити рішення, боїться зірвати пломбу, я ухвалюю це рішення. Негайно дайте людям газ і тепло, під мою відповідальність! Протягом доби оформити всі необхідні папери. Не вийде оформити папери, якщо буде перешкоджати цьому міська влада, є Верховна Рада, яка може призначити дострокові вибори міського голови міськради і дати можливість суспільству за допомогою держави і президента захистити себе. Даю вам кілька годин, мені як президенту доповісти, що подано тепло і газ пішов", – зазначив Порошенко.

Він додав, що опалення в містах - це пряма відповідальність міських голів.

"Якщо депутати чи міський голова на сьогодні не можуть ухвалити рішення, я хочу підкреслити, що крутити вентиль не є справою президента. Я цим не займався і займатися не буду. Але як глава держави я в жодному разі не дам порушувати права громадян", – заявив Порошенко.

Президент також зажадав від силовиків ефективних дій за фактом відсутності опалення в Смілі.

"Ми не можемо допустити, щоб безвідповідальні чиновники знущалися над людьми за мінусової температури на вулиці. Мені тепер усе одно, хто винен у надзвичайній ситуації, яка склалася в єдиному місті по Україні, у Смілі. Є представники НАК, є представники правоохоронних органів, є суддівська влада, яка має вирішити це питання", – підкреслив Порошенко.

Нагадаємо, у Смілі через відсутність теплопостачання місцеві жителі вийшли на мітинг до будівлі міської ради, а також перекрили дорогу, яка веде до Києва. У Смілі у зв'язку з відсутністю опалення закрили школи, дитячі садки та лікарні. Через те, що з системи опалення злили воду, є загроза замерзання водоканалів. 

Раніше Смілянська міськрада ухвалила рішення про запровадження надзвичайного стану в місті. Місцева влада покладає провину на компанію "Енергоінвест", що має борги перед постачальниками газу.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів