Порошенко вважає, що США та Європа мають закрити прохід російських суден до своїх портів

Він підкреслив, що Україна готова до координації дій з партнерами у цьому питанні

Пресс-служба Президента Украины

Порошенко вважає, що США та Європа мають закрити прохід російських суден до своїх портів. Про це президент України заявив в інтерв’ю американському телеканалу Fox News, передає прес-служба президента.  

"В цій ситуації (блокування Росією судноплавства у Керченській протоці та Азовському морі, - ред.) російським суднам має бути заборонений вхід у європейські та американські порти", - наголосив Петро Порошенко.

Він підкреслив, що Україна готова до координації дій з партнерами у цьому питанні.

Порошенко нагадав, що через українські порта на Азовському морі у Маріуполі та Бердянську проходить 40% нашого експорту продукції металургійної промисловості. Відповідно, блокада та окупація Росією Азовського моря має значні економічні наслідки.

"Ми не можемо це сприйняти – ні ми, ні Європейський Союз", - сказав Петро Порошенко, додавши, що це стосується і Сполучених Штатів.

Він зазначив, що прохід через Керченську протоку заблокований і для суден, які ходять під прапорами країн ЄС.

За словами Президента, в цій ситуації необхідно мати сценарій, як відновити свободу судноплавства, як зупинити незаконну окупацію Керченської протоки та Азовського моря.

Крім того, за словами Порошенка, всі російські компанії, що працюють в Керченській протоці, знаходяться у санкційних списках США та Євросоюзу і співпраця з ними не є законною. "В цій ситуації Росія протистоїть всьому світу. Росія блокує свободу судноплавства в українських територіальних водах", - підкреслив він.

Нагадаємо, що українська влада заявляє про регулярне блокування Росією проходу суден до українських портів. Так, станом на вчора, за даними ДПСУ, на якірних стоянках і рейдах в очікуванні проходу через Керченську протоку перебувало понад 140 суден, 98 з яких з боку Чорного моря. 

В кінці листопада Росія захопила українські кораблі та військовослужбовців ВМС ЗС України, які прямували з порту Одеси в порт Маріуполя через Керченську протоку. Захоплених моряків "суд" окупованого Криму заарештував на 2 місяці. Керченська протока, відповідно до Конвенції ООН по морському праву 1982 року, використовується для міжнародного судноплавства.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів