Порошенко вніс до Ради проект закону про захист ошуканих вкладників банків

Він закликав парламент проголосувати за нього в найближчий вівторок

Петро Порошенко вніс до парламенту як невідкладний законопроект про захист ошуканих вкладників, 11.11.2016 Прес-служба президента України

Президент Петро Порошенко вніс у Верховну Раду проект Закону про захист ошуканих вкладників банків. Про це повідомив під час зустрічі з вкладниками банку "Михайлівський", повідомляє прес-служба глави держави.

Глава держави визначив цей проект закону "Про внесення змін до закону про систему гарантування вкладів фізичних осіб щодо відшкодування фізичним особам шкоди, заподіяної зловживаннями в сфері банківських і фінансових послуг" як невідкладний. "Звертаюся до парламентарів з проханням у вівторок поставити його на голосування і проголосувати", - додав він.

Документ був розроблений за участю Нацбанку, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Міністерства фінансів, правоохоронних органів. За словами глави держави, законопроект передбачає надання права ФГВФО, після ретельного вивчення всіх обставин укладення кожного конкретного депозитного договору та після розробки порядку виплат, забезпечити повернення коштів.

Голова Спілки вкладників банку "Михайлівський" Олег Мосін від імені ініціативної групи подякував президенту за зустріч і чітку позицію на захист прав ошуканих вкладників.

Нагадаємо, 23 травня правління НБУ віднесло банк "Михайлівський" до категорії неплатоспроможних. У грудні 2015 р. банк був визнаний проблемним через ризикову діяльність. У травні Фонд гарантування вкладів фізичних осіб ввів тимчасову адміністрацію в банк на один місяць.

Фонд гарантування вкладів відмовляється компенсувати депозити понад 10 тисяч осіб, які розмістили свої гроші на рахунках окремих фінансових компаній, пов'язаних з банком "Михайлівський" - ТОВ "Інвестиційно-розрахунковий центр" та ТОВ "Кредитно-інвестиційний центр". Компанії обіцяли прибутковість на кілька процентних пунктів вище, ніж банк "Михайлівський". При цьому співробітники банку замовчували, що на такі вкладення не поширюється гарантія ФГВФО. Вкладники банку "Михайлівський" провели у столиці кілька мітингів.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів