Президент України Петро Порошенко і госсекретаь США Рекс Тіллерсон
Адміністрація Президента України

Президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову з державним секретарем США Рексом Тиллерсоном. Про це повідомив прес-секретар президента Святослав Цеголко на сторінці в Facebook.

"Президент України, перебуваючи з візитом в Німеччині в рамках участі в 53-й Мюнхенській конференції з питань безпеки, провів телефонну розмову з Державним секретарем США Рексом Тиллерсоном", - написав він.

Порошенко привітав Рекса Тіллерсона з призначенням на посаду та побажав успіхів у виконанні відповідальної зовнішньополітичної місії.

Новини за темою: На першій зустрічі Могеріні й держсекретар США Тіллерсон обговорили Україну та РФ

Президент України поінформував держсекретаря США з останньої ескалації ситуації в Донбасі та порушення Росією Мінських домовленостей.

Зі свого боку, Держсекретар США поінформував про результати зустрічі на рівні міністрів закордонних справ країн G-20 в Бонні і підкреслив важливість виконання Мінських домовленостей.

Новини за темою: Тіллерсон виступив за передачу Україні летального озброєння

Під час розмови йшлося про протидію триваючої російської агресії і відновлення суверенітету і територіальної цілісності України, включаючи Крим, у тому числі з допомогою політики санкцій.

Петро Порошенко і Рекс Тіллерсон окреслили коло питань, які потребують невідкладного уваги на цьому етапі зміцнення стратегічного партнерства між Києвом і Вашингтоном.

Порошенко також запросив Рекса Тіллерсона відвідати з візитом Україну.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко анонсував візит в США найближчим часом.