Порошенко: Томос та автокефалія – це питання нашої незалежності та національної безпеки

Сьогодні Синод Константинопольського патріархату надав Україні автокефалію

EPA

Президент України Петро Порошенко заявив, що питання надання Україні Томосу та автокефалії є питанням незалежності держави та її національної безпеки. Про це він повідомив під час брифінгу, який транслював "112 Україна".

"Питання Томосу та автокефалії виходить далеко за межі церковного життя. Тому до нього приєдналося держава. Це питання нашої незалежності. Це - питання нашої національної безпеки. Це - питання нашої державності. Це - питання всієї світової геополітики", - підкреслив президент.

Він додав, що рішення Синоду про надання Україні автокефалії означає "падіння Третього Риму як найдавнішої концептуальної заявки Москви на світове панування".

Новини за темою: Філарет підтвердив зняття з нього анафеми

"Автокефалія - це частина нашої державницької проєвропейської і проукраїнської стратегії, яку ми послідовно втілюємо в життя протягом останніх 4 років і, підкреслюю, будемо продовжувати й надалі", - заявив Порошенко.

Президент зазначив, що держава буде поважати вибір тих, хто вирішить залишитися в тій церковній структурі, яка зберігатиме єдність з Російською православною церквою. "Але так само гарантую, що держава захистить права тих священиків і мирян УПЦ МП, які добровільно вирішать вийти з-під Москви для того, аби разом з іншими православними створити Єдину українську помісну православну церкву", - підкреслив Порошенко.

Він додав, що група єпископів УПЦ МП підтримала звернення до Вселенського патріарха з проханням надати автокефалію: "Вони витримали тиск, шантаж, погрози і залякування, але звернулися своїми підписами до Вселенського патріарха. І це треба визнати".

Новини за темою: Рішення про надання автокефалії Україні вже ухвалено, - Порошенко

Джерело: 112.ua

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів