Президент України Петро Порошенко на засіданні РНБО 15 березня 2017 року
twitter Порошенко

Президент України Петро Порошенко заявив, що сьогодні відбудуться переговори з прем'єр-міністром, главою НБУ і міністром фінансів з питання перенесення МВФ розгляду можливості виділення коштів. Про це президент повідомив у ході Ради регіонального розвитку, яку транслював телеканал "112 Україна".

"МВФ на засіданні свого правління повинен був виділити нам черговий транш на 1 млрд дол., які потрібні для подальшого поповнення золотовалютних резервів для утримання стабільності національної грошової одиниці, для потужного сигналу інвесторам. Нами спільно було проведено велику роботу. Ми переконали фонд у тому, що наш варіант пенсійної реформи є таким, що не передбачає напряму підвищення пенсійного віку, і ми дістали позитивну оцінку проведених економічних реформ. А в суботу питання щодо України зникло з порядку денного ради директорів. Ось це і є той вплив політичних ризиків, про небезпеку яких я кажу. І сьогодні відбудуться інтенсивні переговори міністра фінансів, голови Нацбанку, прем'єр-міністра, також і я братиму участь, для того щоб виправити ті результати, які було викликано безвідповідальною поведінкою українських політиканів. Причиною відтермінування стали наслідки блокади. Я наголошую, що ми повинні об'єднатися, щоб найближчим часом отримати транш", - заявив Порошенко.

Новини за темою: Порошенко заявляє, що всі кошти МВФ пішли на золотовалютні резерви України

Як повідомлялося, питання виділення Україні траншу за програмою розширеного фінансування (EFF) на 1 млрд дол. зникло з порядку денного ради директорів МВФ 20 березня. У Мінфіні повідомили, що це пов'язано з торговою блокадою Донбасу.