Юлія Самойлова
Первый канал

Російська сторона, відправляючи на Євробачення Юлію Самойлову, свідомо йшла на провокацію. Про це на брифінгу в Латвії повідомив президент України Петро Порошенко.

"Україна абсолютно чітко і послідовно стоїть на позиціях щодо невизнання незаконної анексії Криму. Відвідування Криму Україна допускає тільки через адміністративний кордон з Херсонською областю. Інший спосіб є порушенням законодавства України, яке тягне за собою санкції. Це абсолютно чітко відомо російській стороні. І вимоги єдині для всіх. Російська сторона знала про це, свідомо прийняла рішення, розраховуючи на провокацію. Українська влада не пішла на цю провокацію, вона діє послідовно по відношенню до всіх, хто порушує українське законодавство. І тому відповідні органи не надали дозволи на перетин українського кордону", - сказав Порошенко.

Він зазначив, що було запропоновано декілька варіантів розв'язання цієї ситуації.

"Ці пропозиції виходили з боку Еигореап broadcasting union, починаючи від організації трансляції та участі через відеотрансляцію відповідного учасника Євробачення і закінчуючи заміною учасника. Як відомо, Росії не потрібна участь в Євробаченні, їй потрібна була провокація. Я щасливий, що завдяки ефективним діям української влади цієї провокації вдалося уникнути", - зазначив президент.

Як повідомлялося, СБУ на 3 року заборонила в'їзд в Україну Юлії Самойловій. Її в Росії обрали для участі в конкурсі "Євробачення-2017", який пройде в Києві.

Віце-прем'єр-міністр України В'ячеслав Кириленко заявив, що Росія може взяти участь у Євробаченні, запропонувавши учасника, який не має проблем з українським законодавством. Він також напередодні відкинув ідею участі Самойлової в Євробаченні по відеозв'язку, оскільки це порушує закон.

Глава EBU Інгрід Дельтенре попередила голову українського уряду Володимира Гройсмана про можливі санкції через заборону в'їзду російській учасниці конкурсу.