banner banner banner banner

Порошенко підписав закон про НКРЕКП

Згідно з цим законом, комісія складатиметься з семи членів, які призначаються і звільняються указом президента

Петро Порошенко підписує документ, архівне фото Прес-служба президента України

Президент України Петро Порошенко підписав ухвалений Верховною Радою закон "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг" (НКРЕКП). Відповідна інформація опублікована в картці законопроекту №2966-д на сайті парламенту.

"23.11.2016 Повернуто з підписом від президента", - йдеться у повідомленні в рядку статусу документа.

Нагадаємо, Рада ухвалила закон про НКРЕКП 22 вересня. Згідно з пояснювальною запискою, метою розробки законопроекту є виконання зобов'язань Україною як стороною Договору про енергетичне співтовариство.

"Одним із завдань проекту закону є створення передумов сталості державного регулюючого впливу на діяльність суб'єктів природних монополій у сфері енергетики через рішення НКРЕКП, що дозволить уникнути різких коливань в умовах господарювання суб'єктів, діяльність яких регулюється НКРЕКП, зробить таку діяльність прогнозованою на більш тривалий термін, а це є одним з основних важелів для ефективного функціонування енергетики як базової галузі економіки України, гарантування енергетичної безпеки та досягнення балансу інтересів споживачів, суб'єктів господарювання у сфері енергетики і держави", - йдеться в пояснювальній записці до документа.

Новини за темою: Чому закон про НКРЕКП є таким важливим

Також зазначається, що проект закону містить прогресивні норми щодо прозорого призначення членів НКРЕКП на відкритих конкурсних засадах, незалежності регулятора в ухваленні ним компетентних і справедливих рішень, відкритості та гласності процесу державного регулювання.

Ухвалений закон складається з чотирьох розділів, статтями яких встановлено особливості організації діяльності НКРЕКП, її функції та повноваження, порядок підготовки рішень Нацкомісії, особливості здійснення контролю на ринках енергетики і комунальних послуг. Розділом четвертим визначено прикінцеві та перехідні положення, включаючи порядок ротації НКРЕКП першого складу.

Так, документом передбачено, що комісія складатиметься з семи членів, які призначаються і звільняються указом президента.

Майбутні члени НКРЕКП відбиратимуться конкурсною комісією у складі п'яти осіб: двох представників призначатиме президент, двох – Рада (від комітету з питань паливно-енергетичного комплексу та комітету з питань житлово-комунального господарства), одного – Кабінет міністрів.

Зазначається, що прийом заявок здійснюватиметься упродовж 45 днів з моменту оголошення конкурсу. Конкурсна комісія подає на розгляд президента кандидатури, які отримали найвищий рейтинг та пройшли перевірку, загальним списком у кількості з розрахунку "двоє на одну посаду члена регулятора".

Глава НКРЕКП обирається членами комісії на закритому голосуванні та переобирається кожні два роки після затвердження першого складу комісії.

Новини за темою: Вовк: Законопроект про НКРЕКП надасть легітимний статус і незалежність регулятору

Згідно з текстом закону, заміна чинних членів НКРЕКП на нових проходитиме в три етапи: перших трьох членів повинні змінити не пізніше шести місяців з моменту набрання чинності законом, ще двох – не пізніше 12 місяців, решту – не пізніше ніж через 18 місяців.

Діяльність НКРЕКП повинна фінансуватися за рахунок надходжень до спецфонду державного бюджету внесків на регулювання, що оплачуються суб'єктами господарювання, які здійснюють діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг.

Під час обговорення законопроекту в сесійній залі бурхливу дискусію викликали два спірні моменти - ротація чинного складу НКРЕКП та квоти інститутів державної влади на представників у конкурсній комісії. Так, низка фракцій (зокрема, "Самопоміч") вимагали провести "нульову" ротацію нинішніх членів Нацкомісії замість поетапної, тобто після набрання законом чинності відразу звільнити весь чинний склад, однак вимога не знайшла підтримки більшості депутатів. Також не було підтримано пропозицію сформувати конкурсну комісію з призначення членів НКРЕКП за схемою "один представник президента, три представники Ради та один представник Кабміну". Противники такої схеми заявляли, що вона ставить конкурсну комісію у залежність від законодавчої влади.

Після ухвалення закону лідер фракції Радикальної партії Олег Ляшко та нардеп від цієї ж політсили Олег Купрієнко зареєстрували проект постанови про скасування результатів голосування, однак він не був підтриманий парламентом.

Зазначимо, що в Європейському Союзі привітали ухвалення закону про НКРЕКП.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Loading...


Новини за темою

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>