Порошенко підписав закон про нацбезпеку України

Згідно з документом, витрати на оборонний сектор складають не менше 5% від запланованого обсягу ВВП

Фото з відкритих джерел

Президент України Петро Порошенко під час наради, яку транслював телеканал "112 Україна", підписав закон № 8068 про національну безпеку України.

"Це була дуже непроста робота. В секторі безпеки й оборони України відбуваються революційні зміни, законами визначено фундаментальні національні інтереси України, - це те, що ЗСУ й інші силові підрозділи мають захищати, перш за все це державний суверенітет, територіальна цілісність, незалежність нашої держави, демократичний, конституційний лад і недопустимість втручання у внутрішні справи України", - підкреслив президент.

Згідно із документом, видатки на оборонний сектор мають бути не менше 5% від запланованого обсягу ВВП, при чому не менше 3% - на фінансування сил оборони. Передбачається, що сектор безпеки й оборони - система органів державної влади, яка в тому числі включає держоргани спеціального призначення з правоохоронними функціями.

Законопроект запроваджує цивільний контроль сектору безпеки й оборони. Цивільні високопосадовці (президент, парламент, уряд та інші), а також громадськість мають право контролювати сферу оборони. Зокрема на що спрямовуються гроші. Виняток - тільки проекти з грифом "державна таємниця".

Передбачається створення парламентського комітету, який контролюватиме діяльність держорганів спецпризначення з правоохоронними функціями, правоохоронними органами та правоохоронними органами спецпризначення.

Документ описує, яким чином будуть підпорядковуватися різні ланки сил безпеки та оборони.

Президент - верховний головнокомандувач. Він оголошує війну та вводить воєнний чи надзвичайний стан, ухвалює рішення про загальну або часткову мобілізацію, видає накази, директиви з питань оборони, очолює Раду національної безпеки та оборони, призначає і звільняє секретаря РНБО та його заступників, призначає/звільняє вище командування ЗСУ (за рекомендаціями головнокомандувача) тощо.

Нагадаємо, 21 червня Верховна Рада ухвалила закон № 8068 про національну безпеку України. За проголосували 248 народних депутатів.

Парламент підтримав цей законопроект за основу на початку квітня 2018 року 265 голосами народних депутатів.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів