Порошенко підписав закон про дипслужбу

Президент наголосив, що закон заохочує креативність, витримку і націленість на перемогу в дипломатів

Адміністрація Президента України

Президент України Петро Порошенко підписав закон про дипломатичну службу. Трансляцію підписання президентом закону транслював телеканал "112 Україна".

"А про що ми з вами мріяли… От би у нас був новий закон про дипслужбу, закон, який надає відповідні права українському дипломату, закон, який делегує повноваження українському дипломату, закон, який надає необхідний захист українському дипломату, який вирішує купу соціальних питань для українського дипломата, бо держава повинна ставитися до українського дипломата так, як до воїна", - сказав він.

Дипломатичну службу президент порівняв з військовою службою.

"Саме зараз ми довели, що робота дипломата для країни і для українського народу аж ніяк не менш важлива, ніж служба українського воїна, захищаючи українську землю на сході нашої держави проти російської агресії. Так само захищають Україну сьогодні українські дипломати по всьому світу, так само забезпечують єдність всього світу і солідарність з Україною, так само проводять найважливіші рішення, які залишають агресора в ізоляції і допомагають нам відновити український суверенітет і повернути кожен клаптик української землі", - зазначив Порошенко.

Також президент наголосив, що закон заохочує креативність, витримку і націленість на перемогу в дипломатів.

"Впевнені, що закон заохочує не лише патріотизм, не лише підвищення професіоналізму, а заохочує креативність, заохочує витримку, заохочує націленість на перемогу. Саме обговоренню цього питання і наших пріоритетів на міжнародній арені я планую присвятити нараду керівників закордонних дипломатичних установ України, яка відбудеться цього року у незвичний час – наприкінці серпня. Треба підготуватися, обговорити і визначити чітко завдання, які стоять перед дипломатичною службою у цей найвідповідальніший період існування нашої держави. Мова йде не лише про захист України, це обов'язково, йдеться про розвиток і напрямок руху нашої держави. Пропоную сьогоднішню нашу з вами зустріч, дорогі друзі, вважати преамбулою до тієї нашої наради", - сказав президент.

У своєму виступі Порошенко нагадав, що безвізовий режим з ЄС – це цивілізаційний вибір української нації, а також що біометричний паспорт України входить до 30 найбільш цінних паспортів світу.

"Дозвольте ще раз привітати вас з сьогоднішнім величезним святом. Я впевнений, що цей день увійде в історію української дипломатії і буде важливим етапом розвитку української держави. Дякую кожному з вас, дякую дипломатичній службі України. Слава Україні!" - зазначив президент.

Нагадаємо, Верховна Рада повторно ухвалила з пропозиціями президента України законопроект № 7322 "Про дипломатичну службу". Рада ухвалила закон про дипслужбу на початку квітня поточного року 276 голосами народних депутатів.

Закон запроваджує три категорії дипломатичних посад, а президента уповноважує визначити порядок, терміни, особливості проходження дипслужби, загальну кількість та перелік закордонних дипустанов України; Кабмін – визначити посадові оклади дипслужбовців.

Через деякий час президент України Петро Порошенко наклав вето на ухвалений Верховною Радою закон "Про дипломатичну службу".

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів