Адміністрація Президента України

Нещодавній напад на главу Вищої ради правосуддя Ігоря Бенедисюка біля його будинку є спробою зриву судової реформи в Україні, вважає президент Петро Порошенко. Про це він заявив на Раді регіонального розвитку. Його виступ транслював телеканал "112 Україна".

"Напад псевдоактивістів у балаклавах на голову ВРП минулого тижня – це не що інше, як спроба зірвати судову реформу, законсервувати те неприйнятне положення речей, залякати суддів і тих, хто бере участь у реформуванні Верховного суду. І ми намагаємося зараз цю ситуацію кардинально змінити. Держава повинна і буде забезпечувати суддям та посадовим особам органів системи правосуддя належний захист. І я вимагаю від правоохоронних органів (я не знаю, хто це розслідує: або прокуратура, або Нацполіція) швидкого і неупередженого розслідування цього кричущого інциденту та ефективних дій з боку цих органів", - сказав Порошенко.

Президент висловив сподівання, що розслідування справи візьме під контроль генпрокурор Юрій Луценко, на що той відповів позитивно.

Нагадаємо, голова Вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк стріляв по учасниках молодіжного руху "Традиція і порядок", які прийшли до будинку судді поговорити з ним про корупцію. Про це повідомив один з учасників конфлікту Євген Карась на своїй сторінці у Facebook. У Вищій раді правосуддя заявили, що на Бенедисюка напали понад 10 осіб у балаклавах, через що він нібито і зробив попереджувальний постріл у повітря з особистої зброї, повідомила прес-секретар Вищої ради правосуддя Оксана Лисенко.

Про деталі інциденту розповіли в столичній поліції.