Порошенко: Нацизм здолав передусім український солдат

Президент заявив, що треба пам'ятати подвиги українців на всіх фронтах Другої світової війни

Петро Порошенко Администрация Президента

Президент України Петро Порошенко відзначив вклад українського народу у перемогу у Другій світовій війні. Про це Порошенко заявив під час заходів до Дня перемоги над нацизмом, які транслював телеканал "112 Україна".

"Маршали і генерали, українці за походженням очолювали майже половину з 15 фронтів. Серед радянського генералітету періоду Другої світової війни біля 300 українців. Але, на моє глибоке переконання, нацизм здолав передусім український солдат. Солдат, якої б він нації не був, який боровся не за Сталіна, а за свою землю і родину. Без мільйонів солдат-українців на полях Другої світової війни світова війна б не закінчилась, найімовірніше, це б тривало довше. Нам треба пам'ятати подвиги українців на всіх фронтах Другої світової", - заявив голова держави.

Порошенко підкреслив, що Україна внаслідок свого геостратегічного становища стала одним із основних плацдармів світової війни і понесла великі втрати.

"Наш народ знекровлений передвоєнними колективізацією, голодомором, великим терором 30-х років, у полум'ї всесвітньої людської катастрофи втратив кожного п'ятого сина і доньку. Україна внаслідок свого геостратегічного становища стала одним з основних плацдармів світової війни. Впродовж 35 місяців на її теренах велися активні бойові дії регулярних військ. Неймовірно драматичними були дні і ночі ворожої окупації. Від куль карателів, від холоду і голоду втратили життя мільйони українських мирних мешканців, півтораста сіл спалили гітлерівці на українській землі. Нацисти сплюндрували наші світильні, зруйнували сотні підприємств, закладів освіти, культури, пам'яток архітектури", - заявив Порошенко.

Відзначимо, що сьогодні в Україні відзначають День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів