Порошенко: "Нафтогаз" має домагатися арешту активів "Газпрому" в разі невиплати боргу

Порошенко також доручив голові МЗС ініціювати тристоронні консультації з ЄК для виконання рішення Стокгольмського арбітражу щодо газу

Facebook Святослав Цеголко

Президент України Петро Порошенко заявив про те, що НАК "Нафтогаз України" має домагатися арешту активів російського "Газпрому" в разі невиплати за рішенням Стокгольмського арбітражу. Про це український лідер заявив у ході засідання Ради нацбезпеки і оборони України, передає "112 Україна".

"Я хотів би наразі звернутися до голови НАК "Нафтогаз" Коболєва Андрія Володимировича, просив би ГПУ підключитися до цього процесу, допомогти НАК, просив би Міністерство юстиції долучитися до цього процесу, просив би МЗС на чолі з Клімкіним підключитися терміново зібрати нараду, і якщо "Газпром" не сплатить ці гроші (я так розумію він почав це робити ще вчора), НАК має добитися арешту активів "Газпрому" і забезпечення виконання цих рішень. Ми маємо достатньо активів, які, в тому числі, задіяно, на кшталт "Північного-потоку-2", - зазначив президент.

Президент України підкреслив, що дії РФ 1 прояв російської агресивної неповаги до загальновизнаних норм права.

"Сьогодні я доручив запросити голову НАК "Нафтогаз", тому що ми отримали дуже тривожну інформацію, що "Газпром" робить провокаційні заяви про те, що він не збирається виконувати рішення Стокгольмського суду. Нешанування, неповага до виконання рішень суду мають надзвичайно важливі геополітичні наслідки. Як тоді Європа може взагалі розраховувати на цього постачальника газу? - зазначив президент під час свого виступу.

"Якщо "Газпром" не схаменеться і не виконає рішення Арбітражу відповідно до цивілізованих правил, ми скористаємося всіма правовими інструментами згідно з Нью-йоркською конвенцією про виконання арбітражних рішень. Закон, міжнародне право наразі на боці України, як і в інших конфліктах з РФ. Я сподіваюся, що Стокгольмський арбітраж вилікував українців нарешті від стокгольмського синдрому", - додав президент.

Порошенко також доручив голові МЗС ініціювати тристоронні консультації з ЄК для виконання рішення Стокгольмського арбітражу щодо газу.

"Павле Дмитровичу (Клімкін, голова МЗС, - ред.), я просив би також, щоб Вами було ініційовано в межах Угоди про асоціацію трьохсторонні консультації, прошу звернутися до Єврокомісії і до віце-президента Єврокомісії пана Шевчовича, проінформувавши наших партнерів про відповідну поведінку РФ", - зазначив президент.

Також Порошенко не виключив у разі необхідності можливості проведення найближчим часом спецзасідання РНБО України з енергобезпеки через дії "Газпрому".

"Прохання, Олександре Валентиновичу (Турчинов, секретар РНБО, - ред.), зв’язатися з урядом, в. о. міністра енергетики присутній, прошу пана Кубіва долучитися до цього процесу і наступного тижня підготувати відповідні пропозиції для проведення в разі необхідності засідання РНБО з питань енергетичної безпеки. Будь-яке рішення, яке треба буде винести для того, щоб забезпечити ефективне функціонування в умовах обмежень постачання газу, Андрію Володимировичу, в. о. міністра, Анатолію Васильовичу, ви маєте бути готові та в режимі 24 години на добу пропозиції можете вносити. Ми нікому не дамо поставити Україну на коліна", - додав президент.

Новини за темою: "Нафтогаз" про стягнення грошей з "Газпрому": Чекати – не наш метод, ми вже їм зателефонували

Нагадаємо, 28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги "Нафтогазу" за позовом до "Газпрому". "Нафтогаз" домігся компенсації у сумі 4,63 млрд дол. за недопостачання "Газпромом" узгоджених обсягів газу для транзиту. Також "Газпром" має сплатити 2,56 млрд дол. на користь "Нафтогазу". За заборгованість нараховуватимуть відсотки - 526 тис. дол. на день починаючи з 1 березня. "Газпром" при цьому не згоден з рішенням Стокгольмського арбітражу виплатити компенсацію "Нафтогазу".

Також зазначимо, що Стокгольмський арбітраж не задовольнив вимогу "Нафтогазу" щодо перегляду тарифу на транзит газу, оскільки впровадження регуляторної реформи на території України не входить до компетенції трибуналу.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів