Порошенко має намір просити Раду внести зміни до Конституції щодо руху України в НАТО

Президент вірить в успіх української європейської та євроатлантичної інтеграції

112.ua

Президент України Петро Порошенко має намір просити Верховну Раду внести зміни до Конституції щодо руху України в НАТО. Про це він сказав в інтерв'ю телеканалу "112 Україна".

"Наголошую на тому, що я твердо вірю в успіх української європейської, євроатлантичної інтеграції. Саме тому я буду просити Верховну Раду України внести відповідні зміни до Конституції, які б чітко зафіксували з точки зору внутрішнього законодавства цей (вступ до НАТО, - ред.) наш шлях, цю нашу стратегію", - відзначив президент.

Новини за темою: Довгий шлях до НАТО: Яку процедуру потрібно пройти державі, щоб стати повноправним членом Альянсу

Нагадаємо, у 2017 році парламент України ухвалив закон, який відновлює курс країни на членство в НАТО як стратегічну мету зовнішньої політики і політики безпеки.

Своєю чергою в НАТО почали дискусію про можливість надання Плану дій щодо членства України в Альянсі.

Через рік члени НАТО підтвердили, що Україна є країною-аспірантом. Іншими словами, державою, яка заявила про свою зацікавленість у приєднанні до Альянсу.

Згідно з інформацією на сайті НАТО, такі країни отримують запрошення до інтенсифікованого діалогу з Альянсом з питань свого прагнення до членства та пов'язаних з цим реформ.

Додаткова вимога до "аспірантів": вони мають сповідувати принципи Вашингтонського договору (тобто бути демократичними державами) і принципи Хартії ООН, а також сприяти безпеці євроатлантичного простору.

При цьому важливо розуміти, що цей статус не накладає на Альянс жодних зобов'язань щодо членства країни-аспіранта у майбутньому. Тобто Україна може отримати, а може і не отримати запрошення до Плану дій щодо членства в НАТО.

Новини за темою: Підсумки саміту НАТО: Демарш Трампа та висновки для України

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів