Порошенко: Контракт між "Газпромом" і "Нафтогазом" не передбачає його розірвання в односторонньому порядку

Якщо це відбудеться, то "Нафтогаз" звернеться до Стокгольмського арбітражу за додатковою компенсацією

Нарада щодо рішення "Газпрому" розірвати контракти з "Нафтогазом" Twitter Святослава Цеголко

Контракт між "Газпромом" і "Нафтогазом України" не передбачає права його розірвання в односторонньому порядку. Про це Порошенко заявив на нараді щодо рішення "Газпрому" розірвати контракти з "Нафтогазом", яку транслював телеканал "112 Україна".

"Мене проінформували після дуже уважного вивчення контракту між НАК "Нафтогаз України" і РАО "Газпром". Контрактами не передбачено право їх розірвання в односторонньому порядку, і подібні заяви "Газпрому" можуть пояснюватися лише небажанням виконувати свої контрактні зобов’язання", - заявив Порошенко.

Проте, за словам Порошенка, якщо це відбудеться, то "Нафтогаз" звернеться у Стокгольмський арбітраж за додатковою компенсацією.

"Я впевнений, що якщо це відбудеться, то НАК "Нафтогаз", безумовно, звернеться в Арбітраж за додатковою компенсацією збитку, який зараз вчинено безвідповідальними діями "Газпрому". Крім того, я звертаю увагу на некоректну інформацію, що Арбітражний трибунал базував своє рішення по транзитному контракту на нібито складній економічній ситуації в Україні. Це точно не відповідає дійсності, трибунал пояснив своє рішення тим, що НАК "Нафтогаз" вимагає компенсації збитку у зв'язку з невиконанням "Газпромом" своїх контрактних зобов'язань", - заявив Порошенко.

Як повідомлялося, "Газпром" після рішення Стокгольмського арбітражу не на свою користь заявив про ініціювання розірвання контрактів на постачання і транзит газу з НАК "Нафтогаз України".

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги "Нафтогазу" за позовом до "Газпрому". "Нафтогаз" домігся компенсації в сумі 4,63 млрд дол. за недопостачання "Газпромом" узгоджених обсягів газу для транзиту. Також "Газпром" має сплатити 2,56 млрд дол. на користь "Нафтогазу". За заборгованість будуть нараховувати відсотки - 526 тис. дол. на день, починаючи з 1 березня.

Однак "Газпром" не згоден із рішенням Стокгольмського арбітражу виплатити компенсацію "Нафтогазу".

Нагадаємо, 1 березня в "Газпромі" повідомили, що "Нафтогаз України" здійснив попередню оплату для відновлення постачань російського газу з березня. Водночас "Газпром" повернув гроші, заявивши, що це пов'язано з відсутністю узгодженого додаткового договору з чинним контрактом. У "Нафтогазі" назвали відмову "Газпрому" від постачання газу порушенням договору та невиконанням рішення арбітражу.

А вже 2 березня НАК закликав українців знизити температуру в приміщеннях на 1-2 градуси для економії споживання газу.

Згодом стало відомо, що Міненерговугілля перевело генерувальні компанії з газу на мазут, призупинило роботу дитсадків, шкіл і вишів, а також рекомендувало переглянути план дій виробничих об'єктів для економії газових ресурсів. 

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів