Порошенко домовився з Орбаном продовжити діалог щодо імплементації мовної статті

Також він запевнив, що країни, які намагаються заблокувати українську інтеграцію в НАТО, самі опиняться в ізоляції

З відкритих джерел

Президент України Петро Порошенко домовився з прем'єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном про продовження діалогу на рівні глав зовнішньополітичних та освітніх відомств про імплементацію статті про мову навчання нового українського закону "Про освіту". Про це він сказав в інтерв'ю телеканалу "112 Україна".

"У нас є і має бути діалог із угорцями. До того ж можу сказати, що на саміті НАТО я мав коротку зустріч із прем'єром Угорщини Віктором Орбаном. Ми домовились про те, що на рівні міністрів закордонних справ і міністрів освіти ми негайно продовжимо цей діалог та імплементуємо рішення Венеційської комісії, але Україна захищатиме свої національні інтереси, дії української влади і дії українського президента будуть виходити з національних інтересів України", - відзначив він.

Також він запевнив, що країни, які намагаються заблокувати українську інтеграцію в НАТО, самі опиняться в ізоляції.

Новини за темою: Порошенко має намір просити Раду внести зміни до Конституції щодо руху України в НАТО

"Позиція друга – нікому не вдасться заблокувати українську інтеграцію в НАТО, ні ззовні, маю на увазі Росію, ні з середини України, жодної п'ятої колони ми не потерпимо, ні з середини НАТО. З Україною не можна розмовляти мовою шантажу, ми не сприймаємо це, і воно ні до чого не призведе. Хто буде розмовляти з нами мовою шантажу, опиниться в ізоляції сам", - наголосив Порошенко.

Нагадаємо, Угорщина багато разів отримувала від керівництва НАТО вказівки на те, що розбіжності з Україною щодо мовного питання - це двостороння суперечка. 

Угорщина планує продовжувати блокувати прагнення України до євроатлантичної інтеграції.

Учасники саміту у Брюсселі ухвалили декларацію, де офіційно підтверджується прагнення України до членства в Альянсі.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що блокуватиме будь-яке рішення на саміті НАТО 11-12 липня в Брюсселі за підсумками зустрічі з Україною і Грузією.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів