Порошенко ввів у дію рішення РНБО про припинення договору про дружбу між Україною і Росією

МЗС України до 30 вересня поінформує Росію, а Порошенко внесе до парламенту відповідний законопроект

president.gov.ua

Президент Петро Порошенко ввів у дію рішення РНБО про припинення договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Росією. Порошенко підписав відповідний указ "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 6 вересня 2018 року "Про Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією", йдеться на сайті Адміністрації президента.

Новини за темою: Україна планує 30 вересня повідомити РФ про те, що не подовжуватиме договір про дружбу та партнерство, - Луценко

Як зазначила представник президента у Верхній Раді, народний депутат України Ірина Луценко, МЗС України до 30 вересня поінформує Росію, а Порошенко внесе до парламенту відповідний законопроект.

"До 30 вересня Російську Федерацію буде поінформовано нотою МЗС України, а главою держави буде внесено до парламенту відповідний законопроект згідно зі статтею 24 закону України "Про міжнародні договори України", - йдеться в повідомленні.

Новини за темою: Київ найближчим часом направить Москві ноту про небажання продовжувати договір про дружбу, - Порошенко

Також, відповідно до рішення РНБО, МЗС має поінформувати Організацію Об’єднаних Націй, Організацію з безпеки та співробітництва в Європі, інші міжнародні організації про бажання України припинити дію Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Росією, підписаного 31 травня 1997 року, та підстави припинення.

Новини за темою: Як вплине скасування договору про дружбу з РФ на українців, які перебувають у Росії

Нагадаємо, раніше Рада національної безпеки і оборони підтримала пропозицію Порошенка про непродовження договору з РФ на наступні 10 років.

Новини за темою: Чи існує життя без дружби з РФ?

Договір про дружбу, співпрацю і партнерство між Російською Федерацією та Україною було ратифіковано Верховною Радою в січні 1998 року. Документ закріплював принципи стратегічного партнерства, визнавав непорушність чинних кордонів, повагу до територіальної цілісності та містив взаємне зобов'язання не використовувати свою територію на шкоду безпеці один одного.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів