Полторак поскаржився на те, що спікера Міноборони не допускали до ефіру телеканалів

Напередодні ДержНС поширила і згодом видалила інформацію про боєприпаси в Ічні, яку Міноборони заперечило і звинуватило ЗМІ у її поширенні

З відкритих джерел

Міністр оборони Степан Полторак поскаржився на телеканали, мовляв, спікеру Міноборони не давали можливості виступити в ефірі телеканалів, щоб поінформувати про ситуацію щодо пожежі біля Ічні Чернігівської області.

Відзначимо, що так Полторак прокоментував вчорашній інцидент, коли Міноборони звинуватило у фейках телеканал "112 Україна", який, як і решта ЗМІ, висвітлив офіційну інформацію із сайту Державної служби надзвичайних ситуацій. Далі в медіа інформація ДержНС була спростована з посиланням на Міноборони.

"Ми були здивовані, коли начальник прес-служби Збройних Сил України, виходячи на 112-й канал, зміг прорватися в ефір через півтори-дві години, а на "Перший" канал взагалі - він доповідав мені особисто, що чув, коли йому сказали "переб'ється, він потім вийде, у нас для нього нема часу", - заявив Полторак.

Полторак назвав невдалу спробу свого відділу комунікації поширити інформацію загрозою для майна і для людей.

"З першої секунди я прибув у кабінет і почав працювати. Прес-службі поставив задачу інформувати. Ми хотіли попередити людей. А що сталось? Через годину він приходить і доповідає мені, що не може півтори години вийти на 112-й проінформувати. Тоді каже, що на "Перший" дзвонить і почув у трубку, що їм це не цікаво. І як це сприймати? Це неприпустимо. Це загроза для майна і для людей, які там живуть, це для всіх загроза, якщо через ЗМІ ми не можемо інформувати людей", - заявив Полторак.

Сам керівник управління зв'язків із громадськістю Генштабу ЗСУ Богдан Сеник в ефірі телеканалу "112 Україна" пояснив, що ці півтори години, про які йшла мова, - це насправді час з 4 до 5:30 ранку. У той же час спікер Міноборони був присутній в ефірі телеканалу "112 Україна" 9 жовтня близько 8:16 ранку. Повідомлення про надзвичайну подію в Ічні в ефірі "112 Україна" було першим повідомленням в ефірі телеканалу - о 6:00.

"Щодо заяви - безпосередньо про "неправду" не ішлося. Як заступник начальника Генштабу під час брифінгу, так і я вкотре надали ту інформацію, яку спростувало Міністерство оборони щодо інформації, яка ішла на стрічці. Так, у вас було вказано джерело і було зазначено, що інформація, яка була продемонстрована, не відповідає дійсності. Звичайно, про це було проінформовано і колег із ДержНС. Не було (претензій, - ред.) безпосередньо до каналу. Було питання про неможливість оперативно зв'язатися десь протягом півтори години. ДержНС не може бути першоджерелом, бо це не склади ДержНС... Щодо вчорашнього - півтори години я телефоную одному із ваших гостьових редакторів, другому, тому що ви в студії вже обговорюєте питання без залучення офіційних речників. У нас інформація була з 5:30. Від того часу - ми були на місці із четвертої години - і пізніше намагались додзвонитися і про ці півтори години ішла мова. Після того питань ніяких не було. Дійсно, об'єктивно зв'язувались ваші редактори, думка повна і об'єктивно була висвітлена", - заявив Сеник.

Відзначимо, що напередодні ДержНС о 9:45 повідомило, що на складах шостого арсеналу Міністерства оборони біля смт Дружба Чернігівської області розміщено близько 88 тисяч тонн боєприпасів.

ДСНС

Згодом Міноборони заперечило інформацію ДержНС, однак звинуватило у поширенні неправдивої інформації телеканал "112 Україна". Сама ДержНС не написала спростування, а видалила інформацію.

Сьогодні Полторак на засіданні Кабміну заявив, що на складах арсеналу Міністерства оборони біля Ічні в Чернігівській області на момент початку пожежі було 69,5 тис. тонн боєприпасів.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів