Матеуш Моравецький
Фото з відкритих джерел

Польща просить США поширити санкції на будівництво газопроводу "Північний потік-2" між Росією та Німеччиною. Про це заявив прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький після зустрічі з державним секретарем США Рексом Тіллерсоном, передає Gazeta Prawna.

"Ми хочемо, щоб будівництво газопроводу "Північний потік-2" охоплювалося режимом санкцій закону США від 2 серпня 2017 року, в якому йдеться, зокрема, про санкції проти Росії", - заявив Моравецький.

Моравецький підкреслив, що попередня інтерпретація закону не задовольнила Польщу.

Новини за темою: Всесвітній фонд дикої природи закликав Меркель зупинити "Північний потік – 2"

"Попереднє тлумачення цього документа Державним департаментом США було для нас неоднозначним і незадовільним. Це дуже важливий момент для нас в наших переговорах зі США. І мова не тільки про нашу енергетичну безпеку, а й про безпеку всього регіону", - додав Моравецький.

Реалізацію проекту "Північний потік-2" вартістю майже 10 млрд євро "Газпром" і його партнери мають намір розпочати в квітні 2018 року. Передбачається, що 1200-кілометровий газопровід буде прокладений через Балтійське море і з'єднає Росію і Німеччину, минаючи Україну, Польщу та країни Балтії. Потужність газопроводу буде вдвічі більшою, ніж у першого "Північного потоку", а будівництво планують завершити до кінця 2019 року.

Новини за темою: Європа може схвалити "Північний потік – 2", але на власних умовах

Київ виступає категорично проти цього будівництва, називаючи його політично вмотивованим і пропонуючи ЄС створити консорціум із залученням європейських компаній для управління чинними більш ефективними маршрутами транспортування через Україну.

Про свою незгоду з проектом "Північний потік-2" заявила також низка країн ЄС, зокрема Польща і Литва.

Новини за темою: Україна та Польща погодили лист до ЄС щодо неприйнятності "Північного потоку-2", – Парубій