Політична криза на Мальдівах: Заарештовано опозиціонерів, армія оточила будівлю парламенту

Сьогодні Верховний суд країни має вирішити, чи відстороняти від виконання обов'язків президента

Президент Мальдів Абдулла Ямин Фото з відкритих джерел

На Мальдівах військові оточили парламент і заарештували двох опозиційних депутатів на тлі поглиблення кризи через відмову президента Абдулли Яміна звільнити політв'язнів. Про це повідомляє Reuters.

Повідомляється, що сьогодні Верховний суд країни повинен вирішити, чи відстороняти від виконання обов'язків президента. Крім того, генеральний прокурор попередив про можливі заворушення.

"Ми отримали інформацію про те, що може статися те, що призведе до кризи національної безпеки", - сказав генпрокурор. Об'єднана опозиція у свою чергу заявила про можливість захоплення влади на островах військовими, щоб зберегти владу чинного президента. Також опозиціонери звинуватили генпрокурора в залякуванні суддів.

Раніше Верховний суд повернув мандати 12 депутатам з числа опозиції і це дало можливість запустити процес імпічменту. Проте двох з цих депутатів заарештували після повернення на Мальдіви. Поліція звинуватила їх у хабарництві.

Опозиція вимагає негайно звільнити затриманих колег. Командувач армією Ахмед Шіам, який підтримує президента, заявив, що військові "не будуть чекати і спостерігати, як Мальдіви переживають кризу".

Між тим, повідомляється, що політично нейтральний генеральний секретар парламенту Ахмед Мохамед в неділю раптово пішов у відставку, пославшись на особисті причини за день до відкриття сесії. Мохамед сказав, що він буде притримуватися окремої ухвали Верховного суду, в якій вказана необхідність відновлення 12 законодавців, які в минулому році перейшли на бік опозиції. Дозвіл їм повернутися в законодавчий орган позбавить парламент країни пропепрезидентскої більшості.

Джерело: 112.ua

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів