Підписання мирової угоди між "Київтеплоенерго" та "Нафтогазом" не потягне за собою підвищення тарифів для киян

Мирова угода передбачає, що КП "Київтеплоенерго" стає правонаступником лише тих боргових зобов’язань, які мають джерела для компенсації

Фото з відкритих джерел

Підписання мирової угоди між "Київтеплоенерго" та "Нафтогазом" не потягне за собою підвищення тарифів, або додаткових платежів для споживачів. Про це заявив заступник міського голови Києва Петро Пантелеєв, передає прес-служба КМДА. 

"Я звертаю особливу увагу, щоб не було маніпуляцій із цією темою: ніякого підвищення тарифів чи додаткових платежів для киян це не спричинить. Лише ті споживачі, які мають заборгованість за спожиті послуги, повинні їх сплачувати для зменшення боргу за газ. Якщо ж у деяких споживачів є питання щодо нарахування, то вони можуть звернутися до "Центру комунального сервісу" та провести звірку сум", – сказав Пантелеєв.

Він уточнив, що мирова угода передбачає, що КП "Київтеплоенерго" стає правонаступником лише тих боргових зобов’язань, які мають джерела для компенсації. Штрафи і пені були списані. Предметом мирової угоди стали боргові зобов’язання у розмірі близько 2,4 млрд грн.

Вчора, 12 жовтня, НАК "Нафтогаз України" і КП "Київтеплоенерго" підписали договір на постачання газу, який базується на мировій угоді, затвердженій в середу Господарським судом міста Києва. Це означає, що "Київтеплоенерго" буде отримувати газ на пільгових умовах, визначених урядом для виробників тепла, які забезпечують тепловою енергією населення та інших захищених споживачів.

Вже сьогодні відновили роботу ТЕЦ-6 і поступово відновлюють роботу котелень. За кілька днів обіцяють відновити гаряче водопостачання. Крім того, Київ оголосив про початок опалювального сезону з 15 жовтня. 

Нагадаємо, що в квітні 2018 року завершилася майже 17-річна угода з ПАТ "Київенерго": функція постачання гарячої води і тепла перейшла до комунального підприємства "Київтеплоенерго", яке було спеціально створене для цієї роботи. Заборгованість за природний газ, що утворилася за період дії угоди з ПАТ "Київенерго", спричинила відсутність газу на ТЕЦ і котельнях.

У результаті переговорів на рівні уряду України та розгляду питання в суді Києву вдалося досягти більш прийнятних умов для рішення заборгованості за газ: питання штрафів і пені вирішується окремо, а предметом переговорів є лише та заборгованість, що має джерела для компенсації.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів