Під час Іловайської трагедії всі сторони конфлікту порушували права людини, - доповідь ООН

У моніторинговій місії занепокоєні тим, що розслідування не відображають повного масштабу порушень прав людини

Фото з відкритих джерел

Під час Іловайської трагедії у серпні 2014 року всі сторони здійснювали серйозні порушення прав людини і міжнародного гуманітарного права. Про це йдеться у доповіді моніторингової місії ООН з прав людини щодо порушень прав людини та міжнародного гуманітарного права, які були скоєні в контексті подій в Іловайську в серпні 2014 року.

"Випадки, задокументовані та проаналізовані у цій доповіді УВКПЛ, свідчать, що під час бойових дій під Іловайськом всі сторони конфлікту вчинили серйозні порушення прав людини, а також порушення міжнародного гуманітарного права, а деякі, можливо, є військовими злочинами. Події під Іловайськом залишили глибокі фізичні та емоційні шрами на цивільному населенні міста та його околиць, а також на тих, хто був позбавлений волі та підданий катуванню та жорстокому поводженню, їх родичах, а також на тих, хто продовжує шукати зниклих без вісти близьких", - йдеться у висновках доповіді.

У моніторинговій місії занепокоєні тим, що розслідування, проведені урядом України станом на сьогоднішній день, не відображають повного масштабу порушень прав людини та порушень міжнародного гуманітарного права, що мали місце в Іловайську в серпні 2014 року, зокрема, щодо цивільних осіб.

Як повідомлялося, моніторингова місія ООН з прав людини закликає Україну розслідувати порушення прав цивільних осіб під час Іловайської трагедії у серпні 2014 року.

Новини за темою: У Здолбунові поховали рештки бійця, який загинув в Іловайському котлі чотири роки тому

Нагадаємо, 18 серпня 2014 р. українські війська контролювали більшу частину Іловайська. Але після введення регулярних російських військ 23-24 серпня вони опинилися в оточенні. 29 серпня президент РФ Володимир Путін звернувся до бойовиків із закликом зробити гуманітарний коридор для відходу українських військ. 30 серпня сили АТО почали вихід з міста, але бойовики їх розстріляли. Міністерство оборони заявило, що в Іловайську загинуло близько 108 українських військових, сотні було поранено й захоплено в полон. За підтвердженими даними військової прокуратури, в іловайському котлі загинуло 366 військових, 429 було поранено.

У Генштабі повідомляли, що вихід сил Антитерористичної операції з іловайського котла не був проривом з оточення, це був вихід під гарантії Російської Федерації (РФ).

СБУ повідомила про підозру начальнику Генштабу ЗС РФ Валерію Герасимову і десятьом військовослужбовцям за події в Іловайську. Також Герасимова називають головним ідеологом вторгнення РФ в Україну.

Зазначимо, що РФ заперечує присутність своїх військовиків у конфлікті на сході України.

Новини за темою: Лідери ЄСПУ до річниці Іловайської трагедії розповіли про тогочасні події в АТО

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів