Reuters

Парламентери від Європарламенту та Ради ЄС у вівторок погодили скасування віз для громадян України, йдеться в повідомленні прес-служби Європарламенту.

Тепер домовленість повинен підтвердити профільний комітет Європарламенту, слідом за ним – ЕП на пленарній сесії, а потім Рада Євросоюзу.

"Коли зміни вступлять в силу, власники біометричних паспортів зможуть в'їжджати в ЄС на 90 днів протягом 180-денного періоду для ділових, туристичних або сімейних поїздок", - зазначили в Європарламенті.

При цьому уточнюється, що безвізовий режим не передбачає автоматичне отримання дозволу на роботу, а також не поширюється на Великобританію та Ірландію.

У свою чергу брюссельський кореспондент "Радіо Свобода" Рікард Йозвяк повідомляє, що перший етап затвердження безвиза для України в ЄС може відбутися 2 березня.

"Тріалог між Європарламентом, Єврокомісією та Радою ЄС щодо візової лібералізації для України успішно завершився. Вже 2 березня посли ЄС схвалять візову лібералізацію для України. Другий тур затвердження відбудеться, ймовірно, вже в травні", - написав він.


Президент України Петро Порошенко привітав успішне завершення тріалога між Єврокомісією, європейським Парламентом і Радою Європейського Союзу щодо лібералізації візового режиму для України.

"Вітаю завершення тріалога Рада - Єврокомісія - Європарламент щодо безвізового режиму з ЄС. Формальний, але важливий крок на шляху до довгоочікуваного в Україні рішенням! Тепер слово за Європарламентом і Радою ЄС", - написав він у Twitter.

Новини за темою: МЗС: У Швейцарії запевняють, що готові запровадити "безвіз" для українців після відповідного рішення ЄС

Нагадаємо, Рада ЄС 27 лютого 2017 р. прийняв постанову про механізм припинення безвізового режиму для третіх країн. За даними журналіста видання Рікарда Йозвяка, постанова буде підписана в середу, 1 березня. Про це він написав на своїй сторінці в Twitter.