"Перша дочка США" Іванка Трамп може стати президентом Світового банку: Як це позначиться на світовій економіці

Іванка Трамп уже побувала моделлю, девелопером, радником президента, а тепер мітить у президенти Світового банку?

112.ua

У понеділок, 14 січня, видання Financial Times повідомило, що дочка президента США Дональда Трампа Іванка може стати президентом Світового банку: її чинний голова, Джим Ен Кім подав у відставку. Новина сколихнула не тільки американські ЗМІ, адже діяльність Банку поширюється далеко за межі Штатів. Ми розбиралися, що за людина Іванка Трамп і чому пост президента Світового банку є таким важливим як для США, так і для решти світу.

Іванка Трамп

Дочка мільйонера. А хто така Іванка Трамп без цього статусу? Економіст, модель, топ-менеджер, девелопер, письменниця, бізнес-вумен, радник президента.

Іванка Трамп народилася в 1981 році в сім'ї мільйонера Дональда Трампа і його першої дружини Іванни, на честь якої її і назвали. Іванка має двох братів – старшого і молодшого. Незважаючи на це, саме її вважають улюбленою дитиною в сім'ї: про це говорили і самі діти, і їхній батько. Ба більше , одного разу Дональд Трамп заявив, що зустрічався би з Іванкою, якби вона не була його дочкою. Вона здобула економічну освіту в Пенсильванському університеті, який входить до елітної "Ліги плюща" і який вона закінчила з відзнакою.

Свою кар'єру Іванка Трамп почала як модель: знялася в рекламі Tommy Hilfiger, пройшла подіумом у Versace, Thierry Mugler і Marc Bouwer. У травні 1997 року Іванка з'явилася на обкладинці журналу Seventeen. Після цього Трамп побувала на обкладинках інших популярних видань, таких як Harper's Bazaar, Forbes Life і навіть Vogue.

Открытый источник

На подив, моделінг набрид Трамп дуже швидко, і вона відмовилася від нього на користь бізнесу, чим немало здивувала громадськість. Дочка мільйонера і подруга Періс Гілтон раптом надала перевагу товариству інтелектуалки Челсі Клінтон та офісу в Trump Tower.

Одночасно з пробами в глянці Іванка увійшла до вищого ешелону менеджерів Forrest City, компанії, яка займалася нерухомістю. Після цього вона встигла попрацювати в Dynamic Diamond Corp, яка займається продажем діамантів, що підштовхнуло її до створення власної компанії з виробництва ювелірних прикрас. Назвала своє дітище Іванка, як і заведено в родині Трампів, своїм ім'ям – Ivanka Trump Collection. Згодом до ювелірних виробів додалося ще й взуття.

Згодом Трамп дедалі більше зміцнювала позиції саме як грамотний управлінець і бізнес-вумен. Тоді до неї звернулися видавці з пропозицією написати книгу. Іванка спочатку відмовлялася, але все ж дала себе вмовити, й у 2009 році світ побачила книга "Козирна карта: секрети успіху Іванки Трамп", яка дуже швидко стала бестселером. Того самого року Трамп вийшла заміж – і не за кого-небудь, а за мільйонера Джареда Кушнера, медіамагната і сина мультимільярдера, з яким зустрічалася чотири роки. Для цього Іванка прийняла юдейське віросповідання і прийняла єврейське ім'я Яель.

twitter.com/IvankaTrump

"Для мене це був правильний життєвий вибір. Мені потрібні традиції. Розумію, це створює цікаве поєднання з тим, як мене виховували. Але, як на мене, юдаїзм закладає серйозні підвалини для родинних зв'язків", - говорила сама Іванка.

За її ж словами, вони з чоловіком дотримуються звичаїв, не істерично, однак більш ревно, ніж багато хто в Нью-Йорку: не їдять м'яса, крім кошерного, суворо дотримуються шаббату. Подружжя Трамп - Кушнер вимикає телефони ввечері в п'ятницю і проводить цей час з дітьми – дочкою Арабеллою і синами Джозефом і Теодором. За словами чоловіка, Іванка взагалі дуже багато займається дітьми, присвячуючи їм максимально можливу кількість часу. Крім цього, вона вважає, що вибір чоловіка – це дуже важлива частина її життя, і без нього вона б не змогла досягти того, що вона нині має.

"У житті не так вже й багато важливих речей, але вибір чоловіка або дружини — це все. Я роблю тисячу справ на хвилину, і він теж, але насправді це нічого не значить. Якби поруч не було людини, яка піклується про мене, для якої мої інтереси є найважливішими, користі від мене в бізнесі не було би. Він не каже, що йому подобається, як і де я працюю, але він мене підтримує  і не комплексує через моє прізвище. Без цього я ніхто", - говорить вона.

Але коли стосується роботи Трамп перестає бути м'якою і захопленою. Під час підготовки до президентських виборів у 2017 році Іванка Трамп фактично взяла на себе роль майбутньої першої леді. Вона часто виступала перед виборцями, активно агітувала голосувати за Дональда Трампа, спритно згладжувала занадто гострі висловлювання батька й акуратно заминала скандали, що спалахували довкола нього. Проте на роль першої леді, яка в США може і не бути дружиною президента, Іванка не претендувала і заявляла, що є тільки одна перша леді, і це - Меланія.

Після перемоги Дональда Трампа на виборах Іванка закрила свій бізнес і переїхала до Вашингтона з більшою готовністю, ніж дружина американського президента. Сім'я Трамп - Кушнер купила особняк у престижному районі Калорама і влаштувалася там. Чоловік Іванки Джаред Кушнер став старшим радником президента США. Саму Іванку також було призначено радником Трампа, і призначення її не обійшлося без скандалу. Спочатку вона мала виконувати свої обов'язки без будь-якої офіційної посади, щоб зняти питання про конфлікт інтересів і непотизм, адже в Білому домі діє закон, згідно з яким федеральні державні службовці не можуть брати на роботу родичів. Але "неофіційний" пост звільняв Іванку від дотримання деяких правил, яких чиновники зобов'язані дотримуватися. Тоді вона стала офіційним держслужбовцем, але на безоплатній основі. Тобто зарплату Трамп не покладено.

Вплив Іванки Трамп на політику США

Крім того, що Іванка стала "очима і вухами" свого батька і займається великою кількістю різноманітних питань – від захисту жіночої праці до захисту даних, вона ще й значно впливає на батька.

Открытый источник

Джерело The Independent повідомляє, що завдати удару по Сирії президент США вирішив не без переконання з боку своєї дочки. Звільнення голови апарату Білого дому Джона Келлі також не обійшлося без її участі. До цього Іванка відмовила батька скасувати програму захисту ЛГБТ-спільноти.

Сама ж Іванка в інтерв'ю АВС зізналася, що робить спроби стримати активність Дональда Трампа в соцмережах, особливо у Twitter, де президент може каменя на камені не залишити від опонента або різко висловитися з приводу політичних рішень інших країн. Іванка розповіла, що час від часу їй вдалося "заспокоїти" батька, але все залежить від того, який у нього видався день.

Крім цього, Іванка Трамп часто виступає від імені свого батька на переговорах і бере участь у міжнародних самітах. Вона брала участь у зустрічі Трампа з прем'єром Канади Джастіном Трюдо, очолила американську делегацію до Індії, зайняла місце батька на засіданні G20 й отримала запрошення від Ангели Меркель на саміт "жіночої двадцятки".

Новини за темою: Forbes назвав найвпливовіших жінок 2018 року

У понеділок, 14 січня, видання Financial Times, посилаючись на свої джерела, заявило, що Іванка Трамп може очолити Світовий банк. У списку є й інші претенденти, такі як екс-постійний представник США в ООН Ніккі Гейлі та заступник міністра фінансів США з міжнародних справ Девід Мелпас. Проте кандидатура Трамп буде для президента США найбільш доцільною, особливо враховуючи минулі нападки Трампа на Світовий банк. Раніше він навіть робив спроби змінити голову, однак цього йому не вдалося. Тепер же голова Світового банку Джим Ен Кім вирішив піти у відставку і залишив посаду 1 лютого.

Світовий банк

Світовий банк являє собою міжнародну фінансову організацію,  створену в 1945 році для того, щоб організовувати фінансову і технічну допомогу країнам, що розвиваються. Нині Світовий банк об'єднує дві організації: Міжнародний банк реконструкції і розвитку (МБРР) та Міжнародна асоціація розвитку (МАР). Також до "Групи Світового банку" входить Міжнародна фінансова корпорація, Багатостороннє агентство з гарантій інвестицій та Міжнародний центр із врегулювання інвестиційних спорів.

Разом з Міжнародним валютним фондом вони є великими фінансовими організаціями, створеними за підсумками Валютно-фінансової конференції ООН, яка відбулася в 1944 році.

Світовий банк прагне вирішувати глобальні завдання розвитку людства шляхом кредитування країн із середнім рівнем доходу за процентними ставками, які відповідають рівню ринку цих країн. Таким кредитуванням займається МБРР. Країни з низьким рівнем доходу кредитуються за мінімальними відсотковими ставками або взагалі без відсотків Міжнародною асоціацією розвитку.

Новини за темою: Майже половина людей у світі живе за межею бідності, - доповідь Світового банку

Основний прибуток МБРР отримує від власного капіталу, що складається з накопичених протягом багатьох років резервів і внесків від 188 держав - членів Банку. Від кредитування МБРР отримує невеликий прибуток.

Найбільше у світі джерело фінансування найбідніших країн МАР поповнюється ресурсами кожні три роки з допомогою 40 країн-донорів та в міру погашення країнами позик.

Світовий банк надає інвестиційні кредити, кредити на цілі розвитку і гранти.

Інвестиційний кредити спрямовано на фінансування виробництва товарів і послуг у рамках соціально-економічного розвитку. Кредити на цілі розвитку надаються з метою підтримки політичних та інституційних реформ. Гранти є сприянням розробленню проектів, що мають вплив на світовий розвиток, наприклад, боротьба з пандемією ВІЛ або створення стимулів для скорочення викидів парникових газів.

Посаду президента Світового банку традиційно посідає громадянин США, тоді як Міжнародний валютний фонд очолює європеєць. Президент Світового банку очолює Раду директорів, утворений п'ятьма виконавчими директорами, які представляють інтереси держав, що володіють найбільшими пакетами акцій. Топ-п'ятірка – це Велика Ббританія, Німеччина, США, Франція і Японія. Президент головує на засіданнях Ради і відповідає за загальне керівництво діяльністю Банку.

Іванка Трамп і Світовий банк

Пріоритет у призначенні голів Світового банку належить США. Незважаючи на невдоволення наявною процедурою, лідери інших країн, що володіють голосами в Банку, часто підтримують висунуту Штатами кандидатуру.

Призначення на посаду президента "своєї людини" на руку Дональду Трампу. По-перше, можна урізати фінансування, а то й зовсім закрити масштабну програму з боротьби зі зміною клімату. Трамп уже вивів США з Паризької кліматичної угоди й особливо гарячих почуттів до захисту планети від глобального потепління не має. По-друге, на тлі торговельної війни з Китаєм важіль Світового банку буде не зайвим. МБРР продовжує кредитувати Китай як слаборозвинену країну, хоча його економіка є другою у світі. Одна лише загроза припинення кредитування може значно зміцнити позиції США.

Кому ж довірити таку важливу посаду, як не улюбленій дочці, кваліфікованому економісту і досвідченому топ-менеджеру? Ніки Гейлі, яка залишила посаду постпреда США в ООН через зіпсовані відносини з президентом США? Трамп не зумів домовитися з Гейлі, поки та була постпредом, Та чи потрібні йому ці складності з президентом Світового банку? Двоє інших кандидатів, заступник міністра фінансів США з міжнародних справ Девід Мелпас і глава Агентства США з міжнародного розвитку Марк Грін, ладнають з Трампом набагато більше, але чи можуть вони змагатися з Іванкою Трамп? Найпевніше, все залежатиме виключно від її власного рішення.

Новини за темою: Американське рокірування в ООН: Чому Ніккі Гейлі йде у відставку

Рішення ще офіційно не ухвалено, проте високопоставлені американці вже поспішили розкритикувати саму можливість призначення Іванки на посаду президента Всесвітнього банку.

assosiated press

Том Стеєр, мільйонер, який підтримує Демократичну партію США і фінансує кампанію із притягнення Дональда Трампа до відповідальності, на своєму акаунті у Twitter заявив:

"Це одна із найбезглуздіших пропозицій, які я коли-небудь чув. Непотизм – просто інша форма корупції, тож я не здивований, але від рівня абсурду захоплює дух".

До критики приєднався також член Конгресу США від Каліфорнії Тед Ліу.

"З усіх людей у США, які могли би стати президентом Світового банку, найбільш кваліфікованим є Іванка Трамп, яка втратила свою модну лінію і здавалася дочкою @POTUS (офіційний акаунт президента США Дональда Трампа, – ред.). Розумію", - саркастично зауважив він.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>