Володимир Поліщук, речник ДП "Документ" в ефірі "112 Україна"
112.ua

Збої в роботі паспортних центрів з видачі біометричних паспортів для поїздок за кордон можуть бути пов'язані з перевірками, які СБУ сьогодні проводить у телекомунікаційних компаніях, і можливим вилученням серверів. Про це у коментарі телеканалу "112 Україна" заявив прес-секретар мережі обслуговування ДП "Документ" Володимир Поліщук.

"Це пов'язано з тим, що не працюють спеціальні канали зв'язку, що забезпечують захист нашої інформації, яку ми надаємо через відповідні сервери в державно-міграційну службу і в інші установи, які займаються друком. Наскільки мені відомо, СБУ зараз проводить перевірки, можливо, вилучає сервери в ряді телекомунікаційних компаній, які, маючи цю ліцензію, надають послуги із захисту інформації та надають ці захищені канали зв'язку. Керівництво ДП "Документ" поїхало до провайдерів і з'ясовує, наскільки ця ситуація є серйозною", - заявив Поліщук.

Новини за темою: Порошенко подякував Таяні за рішення Європарламенту щодо безвізу для України

Поліщук зазначив, що труднощі з отриманням паспортів почали виникати після 15:00. Люди не могли оформити або отримати закордонні паспорти.

"Сподіваюся, завтра цей центр та інші центри запрацюють", - додав Поліщук.

Найбільше проблему відчують на собі кияни, оскільки у Києві значна кількість закордонних паспортів оформлювалося у ЦНАП та чотирьох "Паспортних сервісах". Про це повідомила прес-служба МВС України.

"Державна міграційна служба звернулася з листами до СБУ, Держспецзв’язку та Державного підприємства "Українські спеціальні системи" (ДП УСС) щодо максимально швидкого поновлення роботи каналів зв’язку та відновлення можливості оформлення та видачі документів", - повідомляє прес-служба.

Як повідомлялося, 6 квітня всі центри "Паспортний сервіс", де українцям надаються послуги з оформлення закордонних паспортів, призупинили роботу з технічних причин.

Новини за темою: ЄВРОПАРЛАМЕНТ СХВАЛИВ БЕЗВІЗ ДЛЯ УКРАЇНЦІВ