Омелян передав Гройсману факти корупційної діяльності в "Укрзалізниці"

Міністр сподівається на професійну та експертну бесіду через складену ситуацію

Міністр інфраструктури України Володимир Омелян в ефірі телеканалу "112 Україна" 112.ua

Міністр інфраструктури Володимир Омелян на засіданні Кабміну, передав прем'єр-міністру Володимиру Гройсману наявні в Міністерстві факти корупційної діяльності "Укрзалізниці".

"Міністерство інфраструктури спочатку виступало за корпоратизацію "Укрзалізниці". ... Разом з тим ми вважаємо, що незавершена реформа і передача цієї компанії з підпорядкування одного міністерства до іншого, просто зашкодить реформи, яка, на жаль, не відбувається. Про реальних показників, на жаль, ми маємо ситуацію, що збільшення або вихід в плюс "Укрзалізниці" за підсумками 2016 обумовлено простий цифрою, це не реформаторські досягнення, це збільшення тарифу в 2016 році на 15%, який згенерував в компанію 3,8 млрд грн. На тлі того, що в 2015 році був збиток в 600 млн, в 2016 вийшли в плюс 300 млн, то 3 млрд під питанням куди поділися. Я хотів би повідомити Бальчуну, що аудит "Укрзалізниці" відбувається не один рік, і з міжнародної аудиторської оцінки, там цифри сумніше, але я сподіваюся, що ми вийдемо на плюс, тому що іншої логіки розвитку подій немає", - заявив Омелян на засіданні Кабміну.

Далі міністр розповів про закупівлі на 3 млрд грн у "Дарницького вагоноремонтного заводу", в той час, як "Укрзалізниця" має у власності три заводи, які можуть зайнятися виготовленням вагонів. Також міністр шокований кадровими призначеннями у відомстві.

"Щодо кадрових призначень, вони божевільні. Така компанія може собі дозволити кращих фахівців ринку, не з заходу, з України, але найкращих. Ми мали якихось дивних офіцерів з безпеки, які зараз звільнені, ми маємо цікаві призначення в Департамент стратегічного розвитку, якась пані Пушко-Цибуляк, відома особистість з Луганської області, напевно, виграла в прозорому і чесному конкурсі", - зазначає міністр.

До всього, Омелян зазначає зрив в отриманні кредиту про KfW на 60 млн євро, за його словами, це сталося через безглуздих дій "Укрзалізниці". Зазначає, що відомство за кілька останніх місяців програла суди на 2 млрд грн.

"Втрата від корупційних дій на 1 млрд грн в 2016 році, це звідки, хто ці особи, на вашу думку? Чим займаються заступники регіональних залізниць з питань реформи по корупції? Реформаторські досягнення у них є?", - запитав міністр.

В кінці Омелян передав Гройсману наявні у нього в наявності факти корупційної діяльності "Укрзалізниці"

"Володимир Борисович, я хотів би вам просто передати короткі факти, є, що зробило Міністерство інфраструктури, і я сподіваюся, що ми проведемо професійну бесіду, експертну, з вашою присутністю, тому що це не грушки", - сказав Омелян.

Новини за темою: В "Укрзалізниці" не вичерпуються корупційні потоки, економічні показники погіршуються, - Омелян

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів