Нобелівську премію з економіки присуджено за вивчення психології прийняття економічних рішень

Нагороду отримає американський економіст Річард Тейлер

Річард Тейлер Фото з відкритих джерел

Премію Шведського банку імені Альфреда Нобеля, яку також називають Нобелівською премією з економіки, присуджено в 2017 році році Річарду Тейлеру (США) за дослідження в області біхевіорістської економіки. Про це стало відомо під час спеціальної прес-конференції у Стокгольмі.

Нагороду присуджено з формулюванням: "За внесок у поведінкову економіку". "Річард Тейлер включив реалістичні психологічні припущення в аналіз прийняття економічних рішень. Вивчаючи наслідки обмеженої раціональності, соціальні вподобання і відсутність самоконтролю, він показав, як ці людські риси систематично впливають як на індивідуальні, так і на ринкові результати" - йдеться в повідомленні Шведської академія наук.

Новини за темою: Що таке ICAN і за що організації присудили Нобелівську премію миру-2017

Минулого тижня у Стокгольмі було оголошено імена лауреатів усіх основних Нобелівських премій за цей рік. Так, володарями престижної наукової премії в галузі фізіології та медицини стали американські дослідники Джефрі Холл, Майкл Розбаш і Майкл Янг. Нагороду присуджено їм із формулюванням: "За відкриття молекулярних механізмів, які контролюють добовий ритм". В області фізики було відзначено американців Райнера Вайса, Баррі Баріша і Кіпа Торна, які сконструювали детектор гравітаційних хвиль і зуміли дослідним шляхом підтвердити їхнє існування. Основоположники кріоелектронної мікроскопії Жак Дюбоше, Йоахім Франк і Річард Хендерсон нагороджені Нобелівською премією з хімії. Володарем літературного "нобеля" цьогоріч став британський романіст японського походження Кадзуо Ісігуро. Міжнародна кампанія за усунення ядерної зброї ICAN відзначена премією миру.

Новини за темою: Що потрібно знати про Кадзуо Ісігуро – лауреата Нобелівської премії з літератури за 2017 рік

Нагадаємо, минулого року Нобелівську премію з економіки присудили американським економістам Оліверу Харту і Бенгту Хольмстрьому за їхній внесок у теорію контрактів. Роком раніше нагорода дісталася американському вченому Ангусу Дітону за аналіз споживання, бідності та добробуту. А в 2014 р. лауреатом став французький економіст Жан Тіроль, який аналізував ринкову владу та її регулювання.

Новини за темою: Як побачити життя на рівні молекул? За що дали Нобелівську премію з хімії у 2017 році

Зазначимо, що Нобелівська премія з економіки не є спадщиною Альфреда Нобеля – її було засновано Шведським національним банком у 1969 році на згадку про Нобеля. Нагорода офіційно називається "Премія Шведського національного банку з економічних наук пам'яті Альфреда Нобеля" і вручається щорічно з коштів фінустанови поряд з основними нагородами. Усього до сьогоднішнього дня премія вручалася 48 разів, її лауреатами стали 78 економістів. При цьому наймолодшим володарем нагороди був американський дослідник теорії добробуту Кеннет Ерроу. На момент нагородження йому був 51 рік. Найстаршим ученим-володарем Нобелівської премії в області економіки став також американець Леонід Гурвич. За роботи зі створення теорії оптимальних механізмів його відзначили у віці 90 років.

Новини за темою: Космічний щебет гравітаційних хвиль. За що дали Нобелівську премію з фізики в 2017 році

За всю історію Нобелівської премії в галузі економіки лише одна жінка була удостоєна цієї нагороди. Американка Елінор Остром розділила її за дослідження в галузі економічної організації зі своїм співвітчизником Олівером Вільямсоном.

Новини за темою: Як працює біологічний годинник організму. За що дали Нобелівську премію з медицини в 2017 році

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...