НБУ має намір зберегти поточні монетарні умови в 2016 році

Поки ослаблення монетарної політики не буде, заявляє Гонтарева

Фото з відкритих джерел

Національний банк має намір зберегти поточні монетарні умови. Про це в ході прес-конференції заявила голова НБУ Валерія Гонтарева.

"Враховуючи суттєву ймовірність реалізації зазначених ризиків і пріоритетність цінової стабільності, Національний банк вважає за доцільне зберегти поточні монетарні умови. В подальшому, при зниженні інфляційних ризиків, в першу чергу в разі стабілізації світових товарних ринків та отримання чергових траншів офіційного фінансування, Національний банк відновить поступове пом'якшення монетарної політики. У той же час, у разі реалізації певних ризиків, Національний банк буде змушений залишити монетарну політику стриманою на більш тривалий період для досягнення інфляційних цілей", - заявила Гонтарева.

Раніше, наприкінці минулого року, повідомлялося, що НБУ допускає пом'якшення монетарної політики і зняття обмежень на валютному ринку в 2016 році.

Нагадаємо, Національний банк України (НБУ) продовжив основні валютні обмеження ще на три місяці, включаючи норму про обов'язковий продаж 75% валютної виручки юридичних осіб, розрахунки за експортно-імпортними операціями до 90 днів. Обмеження діють до 4 березня 2016 включно. Однак, незалежно від строків дії постанов, Національний банк планує і надалі продовжувати поступову лібералізацію валютного регулювання, якщо цьому сприятиме стан валютного ринку та української економіки в цілому.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів