НАЗК має намір конфіскувати через суд 526,7 тис. грн внесків на рахунки "Самопомочі"

Кошти перерахували на рахунок партії особи, які не сплатили податки у державну казну

З відкритих джерел

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) направило до суду сім протоколів про порушення порядку здійснення внеску в підтримку політичної партії "Об'єднання "Самопоміч". Про це повідомляє прес-служба відомства.

"При аналізі звіту про майно, доходи, втрати і зобов'язання фінансового характеру політичної партії "Об'єднання "Самопоміч" за I квартал 2018 року було з'ясовано, що серед донорів партії є фізичні особи з непогашеним податковим боргом. Згідно з інформацією Головного управління Державної фіскальної служби України в м. Києві у громадян на час здійснення внеску була заборгованість зі сплати земельного податку та платежів фізичних осіб-підприємців", - йдеться в повідомленні.

У НАЗК підкреслюють, що закон "Про політичні партії в Україні" забороняє робити внески на підтримку політичних партій фізичними та юридичними особами, які мають непогашений податковий борг.

При цьому наголошується, що загалом протоколи про адміністративне правопорушення за ст. 212-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення складені стосовно п'яти фізичних осіб, які здійснили сім грошових внесків на підтримку Київської міської організації політичної партії "Об'єднання "Самопоміч".

Сукупна сума коштів, які мають бути конфісковані у цих осіб, що становить 526,683 тис. грн.

У відомстві додали, що у відповідності зі ст. 212-15 Купап, порушення встановленого порядку здійснення внеску в підтримку партії тягне за собою накладення штрафу на громадян у розмірі 70-100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб – 100-130 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією суми внеску в підтримку політичної партії, наданої або отриманої з порушенням закону.

Цікаво, раніше Національне агентство з питань запобігання корупції внесло припис про порушення вимог законодавства щодо етичної поведінки, запобігання і врегулювання конфлікту інтересів міністру соціальної політики України Андрію Реві. 

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів