"Нас хочуть перерізати, як курей": Чого бояться моделі і що взагалі не так із конкурсами краси в Іраку

Кілька днів тому в Іраку вбили "Міс Багдад - 2015" Тару Фарес, тепер побоюється за своє життя "Міс Ірак - 2015" Шальма Касім. Розповідаємо, чому в країні небезпечно представникам індустрії моди, стилю і краси

112.ua

"Не родись красивою, а родись щасливою!" - подейкують здавна в народі. Дивлячись на недавні події на Близькому Сході, як ніколи хочеться додати – особливо в Іраку. Там, схоже, оголосили полювання на представників світу моди, стилю і краси: вони постійно отримують погрози, деякі вже поплатилися життям.

"Нас хочуть перерізати, як курей": Чого бояться моделі в Іраку

Кілька днів тому Ірак та й весь світ приголомшила трагічна смерть популярної моделі, блогера і переможниці конкурсу "Міс Багдад - 2015" Тари Фарес: 22-річну дівчину застрелили у власному автомобілі в Кам Сара, одному з районів Багдада.

Тара Фарес Фото з відкритих джерел

За попередньою версією, Фарес мали намір викрасти озброєні люди, але щось у цей момент пішло не так, і дівчина дістала дві кулі в голову та одну в груди.

Зловмисники одразу ж з місця пригоди зникли, потерпілій викликали швидку, однак зусилля медиків врятувати їй життя не увінчалися успіхом.

Пізніше стало відомо, що незадовго до смерті "Міс Багдад - 2015" регулярно отримувала погрози, зокрема фізичної розправи.

Тепер на подібні погрози скаржиться інша переможниця місцевих конкурсів краси - відома модель і "Міс Ірак - 2015" Шальма Касім (також відома як Шальма Абдельрахман).

Шальма Касім Фото з відкритих джерел

В емоційному прямому включенні на YouTube вона стверджує, що після вбивства Фарес їй почали надходити повідомлення з текстом "ти наступна".

На думку Касім, розправа над "Міс Багдад - 2015" була необхідна зловмисникам для того, щоб залякати іракських жінок, життя яких не вписується в норми консервативного шаріатського суспільства.

Нас можуть перерізати, як курей, акцентувала модель і попросила захисту у правоохоронних органів країни.

І припущення дівчини не можна назвати необґрунтованим, адже смерть Фарес не була першою – вона просто була найгучнішою цього року.

За два дні до цього в місті Басра була застрелена правозахисниця Суад аль-Алі, яка відстоювала права жінок в Іраку.

У серпні в Багдаді знайшли мертвою у власному будинку хірурга Рафіф аль-Ясирі. Жінку називали "іракською Барбі", оскільки вона спеціалізувалася на пластичних операціях, а також проводила кампанії з надання медичної допомоги жінкам.

Цього ж місяця в Багдаді було вбито косметолога Рашу аль-Хасан.

Карар Нуші Фото з відкритих джерел

Минулого року найгучнішим було вбивство моделі Карара Нуші. Студент Інституту образотворчих мистецтв, який готувався до конкурсу краси серед чоловіків, помер від ножових поранень. Також на його тілі було знайдено сліди тортур. Незадовго до смерті хлопцеві, як і Фарес, погрожували фізичною розправою.

Сара Ідан Фото з відкритих джерел

Також не можна не згадати історію моделі, "Міс Ірак - 2017" Сари Ідан: дівчина була змушена переховуватися разом з сім'єю, після того як представила Ірак на міжнародному конкурсі краси "Міс Всесвіт - 2017". Її буквально зацькували в соцмережах, і побоюючись за своє життя і життя рідних, вона виїхала з країни і зараз проживає в США.

Відвертий одяг і бажання миру: Чому Ірак проти представників моди і краси

Іракські правоохоронці розслідують убивства представників індустрії моди і краси в рамках окремих кримінальних проваджень, але в країні багато хто, як і Шальма Касім, вважають, що всі ці злочини пов'язані.

"Напади на відомих жінок - це спроба змусити їх закритися і сидіти вдома", - говорить засновниця групи "аль-Амаль", яка бореться за права жінок, Хана Едвар.

Заголовки місцевих ЗМІ просто рясніють словами "бойовики", "екстремісти", "радикальні ісламісти", проте поки ніхто з терористичних угруповань не взяв на себе відповідальність за смерті моделей.

Припускається, що вони наблизили смерть своєю успішністю, зовнішнім виглядом і вільним, як для мусульман, способом життя.

Наприклад, на Тару Фарес в Instagram підписано близько 3 млн осіб. Там дівчина викладала фотографії, які здавалися деяким іракцям надмірно відвертими і зухвалими. Ні, жодної вульгарності або фото в стилі "ню" - максимум модель можна було побачити в короткому топі або ж у сукні з глибоким декольте. Але для засудження консерваторами і цього виявилося достатньо.

Тара Фарес Фото з відкритих джерел

Винятком хіба може бути "Міс Ірак - 2017" Сара Ідан – їй почали погрожувати не тільки через зовнішній вигляд і невідповідність нормам шаріатського суспільства, дров у багаття додало ще й бажання миру.

Незадовго до конкурсу "Міс Всесвіт - 2017" дівчина опублікувала у соцмережі селфі з "Міс Ізраїль" Адар Гандельсман.

"Мир та любов від Міс Ірак і Міс Ізраїль", — говорив підпис до зображення.

соцсети

Так конкурсантки з двох недружньо налаштованих одна до одної країн намагалися показати, що вони мріють про мир і вірять, що він можливий, але ефект виявився протилежним: за шість днів до проведення "Міс Всесвіт - 2017" до Ідан звернулися організатори "Міс Ірак" з вимогою видалити фотографію, інакше вони позбавлять її титулу, а її сім'я почала отримувати погрози вбивства.

Дівчина фото не видалила, а написала новий допис, у якому пояснила, що не підтримує політику ізраїльського уряду, і просить вибачення у тих, хто подумав, ніби вона вороже налаштована до палестинців.

Але цькування Ідан в Іраку не закінчилося. До всього додався ще й виступ у купальнику в попередніх змаганнях конкурсу краси. Дівчина була змушена покинути країну.

Сара Ідан Фото з відкритих джерел

Ще трішки про шаріат і конкурси краси в Іраку

Республіка Ірак – федеративна держава на Близькому Сході (розміщується в Месопотамській низовині, в долині річок Тигр і Євфрат) з населенням понад 36 млн людей, більшість з яких (95%) сповідує іслам.

Як відомо, шаріат (ісламське право) передбачає значні відмінності ролей чоловіка і жінки у сфері прав та обов'язків. Здебільшого вони виражаються в питаннях шлюбу, розлучення, юридичного статусу, одягу та освіти.

Мабуть, однією з найвідоміших вимог шаріату є носіння хіджабу (одягу, що повністю приховує тіло).

У Корані сказано: "Скажи віруючим жінкам, щоб вони опускали свої погляди і оберігали свої статеві органи. Нехай вони не виставляють напоказ своїх прикрас, за винятком тих, які видно, і нехай прикривають своїми покривалами виріз на грудях і не показують своєї краси нікому, крім своїх чоловіків, або своїх батьків або своїх свекрів, або своїх синів, або синів своїх чоловіків, або братів, або синів своїх братів, або синів своїх сестер, або своїх жінок, або невільників, якими оволоділи їхні правиці, або слуг з числа чоловіків, позбавлених потягу, або дітей, які не пізнали голизни жінок; і нехай вони не стукають своїми ногами, даючи знати про прикраси, які вони приховують. О віряни! Звертайтеся до Аллаха з покаянням всі разом, — можливо, ви досягнете успіху".

Фото з відкритих джерел

Тому з конкурсами краси в Іраку завжди було складно.

Національний конкурс "Міс Ірак" було засновано в 1947 році. Першою його переможницею стала уродженка Багдада Рене Дангур. Однак через постійні протести за всю 70-річну історію існування конкурсу "Міс Ірак" фактично обирали лише сім разів – у 1947, 1962, 1963, 1971, 1972, 2015 і 2017 роках.

Рене Дангур Фото з відкритих джерел

При цьому варто зазначити, що в міжнародних конкурсах краси, як-от "Міс Всесвіт", "Міс світу" чи "Міс Земля", Ірак практично не брав участі. Все через конкурс у купальниках.

Вперше на міжнародному конкурсі краси країну представила уродженка Багдада Вейдан Бурхан Ель-Дін Суліман. Це було змагання за титул "Міс Всесвіт - 1972". Але замість честі після повернення додому вона зустріла лише осуд.

Після цього понад 40 років на міжнародних конкурсах краси представниць Іраку не було.

У 2015 році Мінкульт Іраку посприяв відновленню національного конкурсу краси і адаптував його до міжнародних стандартів, незважаючи на те, що від частини з дефіле в купальниках, як і раніше, вирішили відмовитися. Це дозволило Шальмі Касім взяти участь у "Міс Всесвіт - 2016", а Сарі Ідан – у "Міс Всесвіт - 2017".

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів