"Нафтогаз" запропонував продати 49% ГТС за 7 млрд доларів для гарантій збереження транзиту газу, - ЗМІ

У "Нафтогазі" вважають, що продаж акцій збереже дохід від транзиту газу на нинішньому рівні і після 2019 року, коли закінчиться дія контракту на транзит газу між НАКом і "Газпромом"

Фото з відкритих джерел

Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" вважає доцільною продаж 49% акцій оператора української газотранспортної системи міжнародного партнера України для гарантування збереження доходів від транзиту газу. Про це повідомляють "Українські новини", які мають в розпорядженні лист "Нафтогазу", адресований прем'єр-міністру Володимиру Гройсману.

За даними "Нафтогазу", вартість всього пакету акцій становить 14 млрд доларів, відповідно 49% акцій складе 7 млрд доларів.

"Вартість ГТС за оцінкою авторитетної міжнародної компанії становить близько 14 млрд доларів. Українське законодавство дозволяє кваліфікованому міжнародному партнерові придбати до 49% в статутному капіталі оператора ГТС України. Якщо міжнародний партнер заплатить відповідно 7 млрд доларів за 49% акцій оператора ГТС, то така інвестиція може розглядатися як певна гарантія збереження доходів від транзиту на поточному рівні. Тільки партнерство, яке буде безпосередньо спрямована на реалізацію стратегічного завдання збереження ключової транзитної ролі, буде відповідати інтересам України", - йдеться в документі.

Новини за темою: Процес відокремлення функції оператора ГТС в Україні має бути завершено на початку 2020 року, - "Нафтогаз"

Згідно з листом, НАК просить Гройсмана винести дане питання на розгляд Ради національної безпеки і оборони та прийняти рішення по застосуванню заходів для їх врегулювання.

Нагадаємо, Україна, Росія та Європейський Союз мають намір провести наступні тристоронні переговори з питання транзиту газу через Україну в країни Європи 12-13 вересня в Брюсселі.

Раніше президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія готова продовжити контракт на транзит газу через Україну у випадку "врегулювання" спору між "Нафтогазом" і "Газпромом".

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів