"Нафтогаз" і "Київтеплоенерго" підписали мирову угоду - киянам обіцяють гарячу воду за тиждень

На врегулювання всіх питань між компаніями має піти до п'яти робочих днів

Открытый источник

НАК "Нафтогаз" та КП "Київтеплоенерго" підписали мирову угоду, згідно з якою комунальне підприємство визнає, що є правонаступником боргів "Київенерго". Про це у вівторок повідомила прес-служба "Нафтогазу".

"Завтра Господарський суд Києва повинен затвердити мирову угоду. Після цього протягом двох днів "Київенерго" і "Київтеплоенерго" врегулюють питання передачі боргових зобов'язань", - йдеться в повідомленні.

Після цього, прогнозують в НАК, буде укладено договір про постачання газу за пільговою ціною. На цей процес має піти до п'яти робочих днів.

Новини за темою: Різницю в тарифах погашено: Гаряча вода у Києві може з'явитися 16-17 жовтня, – Мінфін

"Сподіваємося, що менш ніж через тиждень бойлерам можна буде дати відпочинок", - заявили в "Нафтогазі".

Нагадаємо, що кияни вже кілька місяців залишаються без гарячої води (деякі з травня, а деякі з червня). 4 жовтня в КМДА повідомили, що мирову угоду з "Нафтогазом" підпишуть 10 жовтня і киянам зможуть дати гарячу воду і тепло. За словами заступника голови КМДА Петра Пантелєєва, гаряча вода з'явиться у квартирах киян тільки після укладення мирової угоди з НАК "Нафтогаз". Текст мирової угоди вже підготовлено, наразі його узгоджують всі зацікавлені сторони.

Також відзначимо, що в 2017 році столична влада вирішила припинити співпрацю з ПАТ "Київенерго", а весь його комплекс 1 травня поточного року було передано новому підприємству "Київтеплоенерго".

Очікувалося, що комунальне підприємство успадкує дебіторську та кредиторську заборгованості компанії. Однак 19 липня Господарський суд Києва відмовився замінити "Київенерго" на "Київтеплоенерго" як відповідача в частині боргових зобов'язань

Тим часом "Нафтогаз" припинив постачання газу Києву через борги "Київенерго", які становлять майже 5 млрд грн, з них 1,2 млрд грн - борги по пені і штрафах, 3,8 млрд - борги населення і юросіб. Через ці борги "Нафтогаз" відмовляється підписувати контракт на постачання газу з "Київтеплоенерго". Внаслідок цього 70% жителів столиці опинилися без гарячої води. З питань спадкування боргів говорили про ризик відключення ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6, проте в останній момент підписали контракт на постачання газу з приватною компанією.

У кінці серпня в КМДА повідомили, що було знайдено компроміс. Зазначалося, що у разі виділення з держбюджету 730 млн грн для погашення різниці в тарифах перед "Київенерго" контракт буде підписано, а мешканцям столиці відновлять гаряче водопостачання. Уряд прийняв таке рішення.

5 вересня Апеляційний суд підтвердив, що столична громада і "Київтеплоенерго" не мають платити борг компанії "Київенерго" перед "Нафтогазом".

Новини за темою: У "Нафтогазі" розповіли, коли киянам чекати на гарячу воду

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів