Над Меном нависло емодзі з ножем: Що сталося з главою Інтерполу і чим це йому загрожує

Від керівництва великим міжнародним органом до арешту, тюрми і серйозних звинувачень – дуже короткий шлях. Особливо якщо справа відбувається в Китаї

Фото з відкритих джерел

Ця історія почалася у п'ятницю, 5 жовтня. Тоді всі ЗМІ різко затрубили про зникнення глави Інтерполу Мена Хунвея.

Про зникнення заявила дружина Хунвея Грейс. Вона уточнила, що чоловік наприкінці вересня поїхав до Китаю, після чого перестав виходити на зв'язок.

У день зникнення чоловік надіслав їй повідомлення через месенджер, в якому просив чекати на його дзвінок. Після чого надіслав емодзі із зображенням ножа,  яке означало небезпеку.

Фото з відкритих джерел

"Я не знаю, що з ним трапилося", - сказала вона.

Певний час цього не знав ніхто. Але невідання тривало буквально кілька днів. Хоча про це згодом, а поки що ближче познайомимося з персоною Мена Хунвея.

Хто такий Мен Хунвей?

Фото з відкритих джерел

Мен Хунвей народився в 1953 році. Закінчив Пекінський університет зі ступенем у галузі права.

Всього за свою кар'єру він напрацював понад 40 років досвіду в кримінальному та прикордонному праві, а також в охороні правопорядку (у тому числі в боротьбі з наркоторгівлею і тероризмом).

Віхи кар'єри:

- у 2004 році Мен став главою китайського відділення Інтерполу;

- з 2013 по 2017 рік обіймав посаду заступника міністра громадської безпеки і директора берегової охорони Китаю;

- Мена Хунвея було обрано главою Інтерполу 10 листопада 2016 року. Термін його повноважень мав закінчитися у 2020 році.

Зникнення Хунвея. Що було далі?

Фото з відкритих джерел

Дружина Хунвея звернулася до поліції Ліона (там розташований штаб-квартира Інтерполу) 5 жовтня. Того ж дня французькі правоохоронці розпочали розслідування зникнення чиновника.

Наступного дня, 6 жовтня, Інтерпол офіційно зажадав від Китаю надання даних щодо місця перебування Мена Хунвея.

При цьому ще 5 жовтня джерела видання South China Morning Post повідомляли, що главу Інтерполу відвезли на допит щойно він приземлився в Китаї.

Наступного дня, 7 жовтня, Китай підтвердив затримання Хунвея. Спочатку офіційно повідомлялося про "підозру в злочинній діяльності" щодо затриманого.

Пізніше стало відомо, що йдеться про звинувачення в хабарництві.

"Розслідування проти Мена Хунвея, який брав і давав хабарі, є дуже своєчасним, абсолютно правильним і доволі мудрим", - заявили в Міністерстві національної безпеки Китаю.

Далі

Reuters

У Twitter було опубліковано офіційну заяву Інтерполу, в якій ішлося про те, що Мен Хунвей передав прохання про негайну відставку.

У заяві не було нічого сказано про те, чи подав Хунвей у відставку під тиском.

Щодо імені наступника вже відомо. Це старший віце-президент Інтерполу, представник Південної Кореї Кім Чен Ян.

Він виконуватиме свої обов'язки до 87-ї сесії Генасамблеї Інтерполу, яка стартує в Дубаї 18 листопада цього року і триватиме три дні. За цей час буде обрано нового голову організації.

І що загрожує Хунвею?

А це залежить від того, в чому конкретно його звинуватять. Поки що інформація звучить лише від джерел різних ЗМІ. Наприклад, французька Le Parisien повідомила, що нібито йдеться про незаконне сприяння компанії, що працює в галузі боротьби з кіберзлочинністю.

Проблема Хунвея в тому, що на сьогодні звинувачення в корупції в Китаї тягнуть за собою дуже серйозні покарання.

Простіше кажучи, вже багато років у Китаї ведуть "полювання" на різного роду корупціонерів (при цьому отримуючи у відповідь звинувачення в розправі з опонентами, але не особливо переймаючись цим).

Покарання різні: від 10 років в'язниці до страти.

Ну і як же без цифр (для кращого розуміння)! Тільки в період з 2000 по 2010 рік, на зорі нового витка активної боротьби з хабарами і корупцією, місцеві суди в Китаї засудили до розстрілу 10 тис. чиновників. Ще 120 тис. сіли до в'язниці на строк від 10 до 20 років.

Втім, подивимося на офіційні звинувачення.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів