НАБУ викрило корупційні схеми в ОПК на понад 1 млрд гривень

Щонайменше на 15 підприємствах комплексу детективи НАБУ наразі зафіксували факти, які стали підставою для відкриття кримінальних проваджень

Українське фото

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) викрило корупційні схеми в оборонно-промисловому комплексі на понад 1 млрд гривень. Про це повідомляє прес-служба бюро.

У НАБУ зазначають, що щонайменше на 15 підприємствах комплексу детективи НАБУ наразі зафіксували факти, які стали підставою для відкриття кримінальних проваджень.

Найчастіше йдеться про привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, а також закупівлю товарів за завищеними цінами через компанії-посередники, наближені до керівництва держустанов.

Внаслідок таких дій, на думку детективів, за попередніми оцінками, інтересам держави завдано шкоду на суму понад 620 млн грн та 3 млн доларів.

НАБУ

"Відповідно до розслідувань детективів, ключову роль у появі корупційних схем на підприємствах ОПК відіграють посадовці держструктур: кожен другий підозрюваний у злочинах, викритих НАБУ, належить до цієї категорії", - зазначають у прес-службі.

Водночас, крім розслідувань чинних корупційних схем, детективи НАБУ запобігають появі нових. Зокрема, виявляючи корупційні ризики, відповідно до вимог чинного законодавства вони звертаються до посадовців для їхнього усунення.

"Приміром, у такий спосіб вдалося запобігти закупівлі за завищеними цінами паливно-мастильних матеріалів та постачанню обмундирування неналежної якості. Загалом, завдяки цій діяльності детективів НАБУ, вдалося запобігти розкраданню понад 130 млн грн", - додають у НАБУ.

Нагадаємо, що НАБУ і САП завершили досудове розслідування справи щодо чиновників Збройних сил та державного підприємства "Львівський бронетанковий завод" за підозрою в розтраті 28,5 млн гривень під час закупівлі запчастин для військової техніки

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів