НАБУ відкрило провадження за фактом незаконних дій співробітників ГПУ щодо детективів. Про це в ході брифінгу, який транслював телеканал "112 Україна", заявив глава НАБУ Артем Ситник.

"За даним фактом НАБУ порушено кримінальне провадження за низкою статей. У тому числі за фактом незаконного викрадення працівників НАБУ, замаху на порушення недоторканності житла, зловживання владою службовим становищем працівниками Генеральної прокуратури та низка інших, у тому числі пов'язаних з тортурами. Оприлюднення цієї інформації є вимушеним кроком, який має на меті припинити спекуляції міжвідомчої війни між ГПУ і НАБУ та провести об'єктивне розслідування обставин цього інциденту", - заявив Ситник.

Він також зазначив, що вказані дії стали можливими, оскільки генпрокурор був у відрядженні.

"Я звернувся до генерального прокурора України з проханням дати вказівку своїм підлеглим припинити протиправні дії і звільнити незаконно утримуваних працівників НАБУ. Я вдячний за конструктивну позицію генерального прокурора, з яким ми обговорили ситуацію, і ним було прийнято рішення про їхнє звільнення. Незважаючи на наявність цієї вказівки, працівники Департаменту генеральної прокуратури протримали працівників НАБУ незаконно у приміщенні протягом 11 годин без складання будь-яких процесуальних документів. У працівників НАБУ були незаконно вилучені речі, техніка, документи та свідоцтво про застосування до них незаконних заходів фізичного та психологічного впливу. Лише 13 серпня о 1:00 працівників НАБУ привіз на особистому авто під будівлю Бюро один з працівників цього Департаменту, причому на власний номерний знак наклеїв номер з написом НАБУ. Їхні особисті речі і техніку їм досі не повернули. Це стало можливим тому, що генпрокурор не перебував на території України", - заявив глава НАБУ.

Як повідомлялося, ГПУ звинуватила НАБУ в незаконному прослуховуванні прокурора Суса, який очолював обшук у Бюро.

Новини за темою: У НАБУ кажуть, що не стежили за прокурорами ГПУ, які заявили про побиття

Після виявлення слідчі прокуратури спробували з'ясувати, хто саме веде прослуховування, коли на місце події прибув спецназ НАБУ, який "забрав своїх співробітників". Але в квартирі залишилися посвідчення співробітників НАБУ і папери з прізвищем Дмитра Суса, стверджують у прокуратурі.

Зазначимо, минулої п'ятниці в НАБУ з обшуком з'явилася Генпрокуратура у справі про незаконне прослуховування. Як повідомили у НАБУ, вони роз'яснили неспроможність підозр, оскільки права на автономне прослуховування поки не мають.

У НАБУ наполягають на тому, що претензій до них бути не може, і пов'язують спробу обшуку з розглядом у ВР законопроекту про автономне "прослуховування".

Пізніше стало відомо, що прослуховування здійснюється в рамках справи, у якій підозрюваним є заступником прокурора Київської обл. Олександр Колесник.

За словами глави ГПУ Юрія Луценка, незаконно прослуховувався громадянин, який не був фігурантом цієї справи. Відповідальним за це, на думку генпрокурора, може бути як детектив НАБУ, так і посадові особи СБУ.

НАБУ заявляє, що вважає постанову Печерського райсуду про обшук незаконною, як і сам обшук, оскільки її сформульовано так, що ГПУ може вилучити будь-які матеріали НАБУ.