На Майдані Незалежності розпочато акцію на підтримку українських політв’язнів Кремля

Люди тримають у руках плакати з вимогою до РФ та Володимира Путіна звільнити Олега Сенцова та інших бранців

У Києві на Майдані Незалежності о 15:00 1 липня розпочато акцію підтримки українських політв’язнів Кремля. Про це повідомляє кореспондент телеканалу "112 Україна".

Люди тримають у руках плакати з вимогою до РФ та Володимира Путіна звільнити Олега Сенцова та інших політв’язнів.

Серед учасників акції – народні депутати, колишні політв’язні.

Після Майдану акцію планують продовжити біля посольств Франції та Німеччини. До російського посольства їхати не збираються,  бо "це все одно не принесе жодних результатів".

Організатори планують також влаштувати пробіг на підтримку політв’язнів.

У неділю на подібні акції вийшли в Грузії, Литві, Польщі, Чехії, Нідерландах, Австрії, Китаї, Новій Зеландії та багатьох українських містах.

Нагадаємо, український режисер Олег Сенцов, незаконно засуджений у РФ до 20 років колонії, оголосив безстрокове голодування 14 травня. Основна його вимога - звільнити всіх українців-політв'язнів, які перебувають у російських в'язницях.

Український омбудсмен Людмила Денісова заявляла, що достовірних даних про стан його здоров'я немає. За її словами, є підстави припускати, що його годують примусово. 

21 червня вона повідомила, що в Сенцова на тлі голодування почалися проблеми із серцем і нирками. За її даними, на 26-й день голодування у політв'язня сталася криза, він потрапив до лікарні за межами колонії і його намагалися примусово годувати. 

26 червня омбудсмен Російської Федерації Тетяна Москалькова повідомила, що режисер відмовився від пропозиції пройти огляд у лікарів, яких оберуть адвокат і родичі. 

28 червня Денісова приїхала до колонії, де тримають українця. Однак її не пустили до нього. І тільки ввечері прийняли від неї заяву на зустріч з політв'язнем

А Москалькова цього ж дня зустрілася із Сенцовим і повідомила, що стан його здоров'я є задовільним, але все одно є побоювання. 

Денісова цим заявам російської колеги не вірить.

29 червня адвокат політв'язня повідомив, що його стан здоров'я стабільний і без змін

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів