rbc.ua

Міністерство закордонних справ і урядовий офіс з питань європейської та євроатлантичної інтеграції просять Кабінет міністрів і президента Петра Порошенка перенести святкування Дня Європи з 20 на 14 травня. Про це йдеться у зверненні відомств, текст якого мають "Українські новини".

Проведення Дня Європи регламентується Указом президента від 19 квітня 2003 року, згідно з яким днем святкування щорічно визначена третя субота травня, яка в 2017 році випадає на 20 травня.

Однак у період з 3 по 13 травня в Києві буде проведено міжнародний пісенний конкурс "Євробачення-2017", участь в якому підтвердили 43 країни-учасниці. У зв'язку з цим МЗС просить перенести офіційну церемонію святкування Дня Європи на 14 травня для участі гостей конкурсу у святкуванні.

Нагадаємо, Євробачення-2017 відбудеться в Києві у травні на території Міжнародного виставкового центру на лівому березі. Фінал пісенного конкурсу заплановано на 13 травня. Зазначимо, що перша партія квитків на Євробачення-2017 надійшла в продаж 14 лютого. За перші 15 хвилин були розкуплені всі доступні квитки на Гранд Фінал пісенного конкурсу. При цьому користувачі сайту Concert.ua, які хотіли купити собі квиток, скаржилися на збої в роботі серверів.

Україну на Євробаченні-2017 буде представляти O. Torvald, Росію - Юлія Самойлова.