Муженко розповів повний перебіг подій наростання Азовської кризи

Начальник Генштабу ЗС України Віктор Муженко 112.ua

Під час засідання Ради національної безпеки і оборони, яке транслював телеканал "112 Україна", начальник Генерального штабу Віктор Муженко розповів повний перебіг подій, які призвели до наростання Азовської кризи.

За його словами, плановий перехід почався 24 листопада, і судна отримали повідомлення про закриття зони проходу в районі Керченської протоки.

"Підтвердження через Міжнародний центр, який знаходиться в Іспанії, закриття даної зони – не було. 25-го близько 4 годин старший проходу зробив два запити на диспетчерський пункт Керчі про можливості проходу та уточнення графіка проходу в зоні Керченського мосту. Інформації не отримали відповіді не отримали, продовжили рух", - розповів він.

В подальшому українські кораблі отримали повідомлення про те, що вони повинні вийти у район очікування, де буде визначено порядок проходу під аркою Кримського мосту від диспетчерського пункту міста Керч.

"В 11 годин 25 листопада отримали повідомлення про закриття зони проходу, і вже відповідна інформація з'явилася в міжнародному центрі контролю, яка не відповідала дійсності, тому що в 13.40-13.50 за київським часом або 14.40-14.50 за московським часом під аркою Кримського мосту пройшов один корабель і два протидиверсійних катери Російської Федерації. Хоча було повідомлення про неможливість проходу", - підкреслив Муженко.

Потім ескалація, російська сторона відкрила вогонь на поразку, захопила українські судна. В ході протистояння поранено 6 військовослужбовців із 23, які перебували на кораблях.

Нагадаємо, сьогодні вранці українські малі броньовані катери "Бердянськ" і “Нікополь", а також буксир "Яни Капу" зранку почали плановий перехід з Одеси до Маріуполя, але їх зустріли 4 кораблі РФ, хоча, за даними ВМС України, про перехід російську сторону повідомили заздалегідь.

Російський прикордонний корабель "Дон" пішов на таран українського буксира "Яни Капу". В результаті обидва кораблі отримали пошкодження. В цей же час на допомогу українським військовим судам з Бердянська були направлені два броньованих корабля класу "Гюрза". Коли вони підійшли до Керченської протоки, Росія оголосила, що блокує прохід через протоку.

Близько 19 години група українських кораблів, чекала проходу по Керченській протоці, почала рух на вихід. Російські кораблі почали переслідування і зажадали припинити рух. Пізніше російська сторона відкрила вогонь на поразку і захопила українські кораблі, відомо про 6 поранених військовослужбовців.

У зв'язку з Азовським кризою, президент України Петро Порошенко скликав військовий кабінет, Україна вже скликає екстрене засідання Радбезу ООН. Також очікується рішення РНБО про введення військового положення в Україні за агресії РФ в Азовському морі.

Російська сторона заявляє про нібито "незаконному перетині держкордону РФ" трьома українськими судами, а також звинувачує Україну в провокації.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів