Московський суд постановив негайно заблокувати Telegram на території Росії

Розгляд позову по суті тривав 20 хвилин

З відкритих джерел

Таганський суд Москви ухвалив задовольнити позов Роскомнадзору і заблокувати месенджер Telegram на території Росії. Про це повідомляють російські ЗМІ з посиланням на рішення судді Юлії Смоліної.

Суддя дозволила почати блокування негайно - до набуття рішення щодо позову законної сили.

Представників Telegram на засіданні 13 квітня не було, бо засновник месенджера Павло Дуров заборонив юристам брати участь у "відвертому фарсі". Тим не менш адвокати скерували до суду клопотання з проханням перенести засідання, воно було відхилено.

Розгляд позову по суті тривав 20 хвилин.

Як повідомляє "НТВ" з посиланням на Роскомнадзор, у Telegram є можливість відновити роботу в Росії, якщо він надасть ключі шифрування ФСБ.

Адвокати Telegram вже заявили про плани оскаржити рішення суду про блокування в установленому порядку після того, як ознайомляться з рішенням. Про це "Ведомостям" заявив адвокат Telegram Раміль Ахметгалієв. "Суддя зачитала куций обсяг документів", - зазначив він.

Він уточнив, що адвокати месенджера будуть оскаржувати передусім "грубі процедурні порушення".

6 квітня Роскомнадзор подав позов щодо блокування Telegram на території РФ. За два дні до цього, 4 квітня, сплив термін дії ультиматуму, висунутого Роскомнадзором до Telegram. "Роскомнадзор" пригрозив судом, якщо Telegram не передасть ФСБ ключі шифрування від листування користувачів. 

Санкції пов'язані зі змінами до закону "Про персональні дані", які набули чинності в Росії 1 вересня 2015 року. Закон зобов'язує як російські, так і іноземні компанії здійснювати зберігання персональних даних росіян на території РФ. У середині листопада 2016 року до реєстру порушників прав суб'єктів персональних даних було внесено соцмережу LinkedIn. Навесні 2017 року "Роскомнадзор" заблокував мессенджери BlackBerry Messenger, Imo і Line, а також аудіовізуальний чат Vchat. 

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...