Моніторингова місія ООН закликає Україну розслідувати порушення прав цивільних осіб під час Іловайської трагедії

У той же час Фрейзер привітала розслідування Генеральною прокуратурою України випадків жорстокого поводження щодо українських військовослужбовців

Facebook Муженко

Моніторингова місія ООН з прав людини закликає Україну розслідувати порушення прав цивільних осіб під час Іловайської трагедії у серпні 2014 року. Про це у своїй доповіді щодо порушень прав людини та міжнародного гуманітарного права, які були скоєні в контексті подій в Іловайську в серпні 2014 року, зазначила голова моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Фіона Фрейзер, передає 112.ua.

"Пройшло чотири роки після конфлікту під Іловайськом, однак сторони конфлікту зробили обмежені кроки щодо розслідування ймовірних порушень прав людини, а також порушень міжнародного гуманітарного права, особливо тих, які вчинялися проти цивільних осіб", - сказала вона.

У той же час Фрейзер привітала розслідування Генеральною прокуратурою України випадків жорстокого поводження щодо українських військовослужбовців.

Новини за темою: У Здолбунові поховали рештки бійця, який загинув в Іловайському котлі чотири роки тому

"Ми вітаємо розслідування Генеральною прокуратурою України випадків катування та жорстокого поводження щодо українських військовослужбовців зі сторони озброєних груп, однак більшість порушень прав людини, ймовірно вчинені українськими силами проти цивільного населення, не розслідується", - вважає Фрейзер.

На її думку, Генпрокуратура приділила мало уваги розслідуванню злочинів саме проти цивільного населення.

"Як я уже сказала, проводилося певне розслідування Генеральною прокуратурою України, і, переважно, увага приділялася порушенням, які були вчинені проти українських військовослужбовців. І наша доповідь, переважно, зосереджена на цивільних. Отже ми закликаємо, зокрема уряд України, провести швидке ефективне розслідування саме цих випадків (порушень проти цивільних осіб, - ред.), які мали місце під час подій під Іловайськом", - підкреслила голова моніторингової місії ООН.

Новини за темою: У Донецькій обл. судитимуть військовослужбовця ЗСУ, який на боці терористів брав участь у боях під Іловайськом та Дебальцевим

Втім, вона розуміє, що Україна має обмеження щодо розслідування цих інцидентів через окупацію території на сході України.

"Ми розуміємо, що уряд України має свої обмеження через брак доступу. Утім, ми сподіваємося, що ця доповідь стане внеском до розслідування", - підсумувала вона.

Новини за темою: Геращенко: Матеріали розслідування Іловайської трагедії відкриють для суспільства

Фрейзер підкреслила, що співробітники місії ООН опитали близько 80 цивільних осіб в Іловайську, які повідомили про порушення.

Згідно зі звітом ООН, в ході боїв за Іловайськ загинуло 366 і було поранено 429 українських військовослужбовців, ще близько 300 були взяті в полон, загинуло щонайменше 36 цивільних осіб і зруйновано близько 600 будинків.

Нагадаємо, 18 серпня 2014 р. українські війська контролювали більшу частину Іловайська. Але після введення регулярних російських військ 23-24 серпня вони опинилися в оточенні. 29 серпня президент РФ Володимир Путін звернувся до бойовиків із закликом зробити гуманітарний коридор для відходу українських військ. 30 серпня сили АТО почали вихід з міста, але бойовики їх розстріляли. Міністерство оборони заявило, що в Іловайську загинуло близько 108 українських військових, сотні було поранено й захоплено в полон. За підтвердженими даними військової прокуратури, в іловайському котлі загинуло 366 військових, 429 було поранено.

У Генштабі повідомляли, що вихід сил Антитерористичної операції з іловайського котла не був проривом з оточення, це був вихід під гарантії Російської Федерації (РФ).

СБУ повідомила про підозру начальнику Генштабу ЗС РФ Валерію Герасимову і десятьом військовослужбовцям за події в Іловайську. Також Герасимова називають головним ідеологом вторгнення РФ в Україну.

Зазначимо, що РФ заперечує присутність своїх військовиків у конфлікті на сході України.

Новини за темою: Лідери ЄСПУ до річниці Іловайської трагедії розповіли про тогочасні події в АТО

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів