Могеріні: Євросоюз вважає вибори в ОРДЛО незаконними і не визнає їх результатів

В ЄС засудили заплановані на 11 листопада вибори на окупованих територіях Донбасу

DW

Вибори в ОРДЛО, заплановані на 11 листопада, є незаконними і нелегітимними. Про це сказано в заяві високого представника ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Федеріки Могеріні.

"ЄС засуджує ці "вибори", оскільки вони суперечать міжнародному праву, підривають зобов'язання, взяті мінськими угодами і порушують суверенітет і закони України", - заявила Могеріні.

Представник ЄС нагадала, що мінські угоди передбачають виключно проведення місцевих виборів у межах українського законодавства та стандартів ОБСЄ.

"Ми очікуємо, що Російська Федерація в повній мірі використає свій значний вплив на сепаратистів, яких вона підтримує. Положення мінських угод повинні повністю і без зволікання впроваджуватися, починаючи з всебічного припинення вогню і виведення важкої зброї, з тим щоб створити необхідні умови для політичного переходу шляхом місцевих виборів, які вони передбачають", - йдеться в заяві.

Нагадаємо, раніше глава МЗС України Павло Клімкін заявив, що стосовно організаторів "виборів" в ОРДЛО можуть бути введені санкції.

Як відомо, бойовики призначили в окупованих районах Донецької і Луганської областей "вибори" на неділю, 11 листопада. "Обирати" будуть "глав республік", а також "депутатів". Україна і світове співтовариство вже засудили проведення даних "виборів", а в Кремлі заявили, що приймуть рішення про їх визнання або невизнання після підсумкових результатів. Президент України очікує нових санкцій проти РФ через організоване нею "голосування" в ОРДЛО.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів