Мін'юст просить ЄСПЛ зобов'язати РФ допустити українського омбудсмена до Сенцова

Мін'юст подав відповідну заяву до ЄСПЛ

"Свобода"

У Міністерстві юстиції України просять Європейський суд з прав людини зобов'язати уряд РФ допустити українського омбудсмена до Олега Сенцова. Про це на своїй сторінці в Facebook написав міністр юстиції України Павло Петренко.

"Команда Міністерства юстиції України подала заяву до Європейського суду з прав людини в інтересах Олега Сенцова. Наша першочергова задача - надати представникам України, в першу чергу Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини Людмилі Денісовій, доступ до Олега і інформації про стан його здоров'я", – написав Петренко.

Він додав, що  ЄСПЛ зазвичай приймає подібні рішення протягом 24 годин.

"Будемо сподіватися на термінову відповідь суду вже сьогодні", – заявив міністр юстиції.

За інформацією Петренка, на сьогоднішній день єдиною інформацією про стан Олега Сенцова є заяви Уповноваженого з прав людини РФ про те, що Сенцов набрав у вазі. Проте, ці заяви не підтверджено жодними доказами. На думку Людмили Денісової, такі заяви дають підстави вважати, що до Олега Сенцова можуть застосовуватися заходи примусового годування.

Нагадаємо, 15 червня український омбудсмен вже приїздила до колонії, де утримують Олега Сенцова, але до українського політв'язня її не пустили. 

Також нагадаємо, що український режисер Олег Сенцов, незаконно засуджений у РФ до 20 років колонії, оголосив безстрокове голодування 14 травня. Основна його вимога - звільнити усіх українців-політв'язнів, які перебувають у російських в'язницях.

20 червня Європейський суд з прав людини звернувся до російської влади з проханням представити детальну інформацію про стан здоров'я українського політв'язня Олега Сенцова, а також порекомендував йому припинити голодування. Пізніше Сенцов відмовився від пропозиції ЄСПЛ припинити голодування.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів